Dluží za školné. Aby mohla studovat, žádá o peníze na webu

Magazín Magazín
30. 7. 2014 10:00
Emily-Rose Eastop vybírá na internetu peníze, aby mohla zaplatit školné za magisterské studium na slavném Oxfordu. Žádá o 26 tisíc liber.
Emily-Rose
Emily-Rose | Foto: Get 'ER to Oxford / Facebook

Oxford – Emily-Rose zakončila bakalářské studium humanitních věd na Oxfordu promocí v roce 2010. Doufala, že jako absolventka prestižní univerzity najde práci jednoduše. O to větší bylo překvapení, když zjistila, že na pracovním trhu o ni není zájem. "Myslela jsem, že to bude hračka, ale ukázalo se, že jsem se zmýlila. Žijeme v těžké ekonomické době, a i pro vhodné uchazeče může být pořádný oříšek najít slušnou práci," řekla mladá studentka pro The Telegraph

Emily-Rose se přesto rozhodla pokračovat v magisterském studiu a úspěšně složila přijímací zkoušky na antropologii. "Jenže školné je astronomické! Většina si to prostě nemůže dovolit. Magistra vystudují jen ti, kteří na to mají dost peněz," vysvětluje. Protože na školném za bakalářské studium navíc dluží přes 22 tisíc liber, nemůže již zažádat o další prostředky na studium.

Video, kterým Emily-Rose motivuje lidi, aby jí pomohli zaplatit školné
Video, kterým Emily-Rose motivuje lidi, aby jí pomohli zaplatit školné | Video: YouTube

Na diplom přispívají lidé z celého světa

Rozhodla se proto oslovit přes internet dobrovolníky, aby jí pomohli zaplatit roční školné. Nahrála video, sepsala žádost a požádala na stránce HubBub o 26 tisíc liber. "Když můžou lidi chtít od ostatních peníze na bramborový salát nebo muzeum pizzy, proč by nepřispěli na magisterský diplom?"

Zatím jí podporovatelé poslali téměř 20 tisíc liber, do konce "aukce" zbývá pouze několik hodin. Emily-Rose ve své žádosti rovněž vysvětlila, jak hodlá získané peníze utratit. Nejvíce padne na poplatky spojené se studiem (11 250 liber) a na životní výdaje (11 343 liber), přičemž mladá studentka slibuje, že bude žít skromně.

Na vzdělání jí přes stránky HubBub přispěli lidé z celého světa včetně renomovaných vědců, amerického profesora kognitivních věd Douglase Hofstadtera či kanadského psychologa Stephena Pinkera.

Cílem Emily-Rose je po absolvování Oxfordu pokračovat v doktorandském studiu na některé z amerických vysokých škol, ideálně na univerzitě v Indianě, kde přednáší již zmiňovaný profesor Hofstadter.

 

Právě se děje

Další zprávy