Fenka retrívra má jen jedno ucho uprostřed čela. Psího jednorožce na internetu milují

Magazín Magazín
23. 3. 2020 12:25
Fenku zlatého retrívra jménem Rae si s žádným jiným štěnětem nespletou. Už od narození má totiž jen jedno ucho, které jí teď kvůli chirurgickým zákrokům, jež musela podstoupit, navíc trčí z čela, takže připomíná jednorožce. Nemusí si z toho ale nic dělat, protože na Instagramu ji sleduje už skoro 200 tisíc fanoušků.
Fenka retrívra má jen jedno ucho uprostřed čela. Psího jednorožce na internetu milují | Video: Instagram/Goldenunicornrae

Rae byla hned po narození v kritickém zdravotním stavu a skončila na veterinární klinice ve městě Grand Rapids v americkém státě Michigan. Tam ji objevila její nová panička Brianna Vorheesová, která v nemocnici pracuje jako recepční. Sama loni přišla o svého čtyřletého zlatého retrívra Lokiho, takže pro ušaté štěňátko měla od první chvíle slabost.

"Rae byla jedním ze štěňat, která chovatelé odevzdají zvěrolékařům, protože se o ně sami nemohou starat. Už dříve jsem doktorům říkala, že kdyby se objevil nějaký zlatý retrívr, tak se ho hned ujmu, a když hledali někoho, kdo bude schopný 24 hodin denně pečovat o Rae, věděla jsem, že jsme si souzené," svěřila se Vorheesová zpravodajskému webu americké stanice CNN.

Chovatelé, kteří fenku na klinice odevzdali, si nebyli jisti, co přesně způsobilo, že se narodila s tělesným postižením. Fenka měla po porodu jedno ucho pryč a zbyla po něm jen ranka s oloupanou kůží.

Rae tak musela jen několik hodin poté, co poprvé spatřila svět, podstoupit velký chirurgický zákrok. Lékaři si nejdřív nebyli jisti, jestli vůbec přežije. "Její život visel na vlásku a chvíli to vypadalo, že vydrží nejdéle 48 hodin," přiblížila Vorheesová. Díky péči veterinářů i paničky se ale fence všechny rány postupně zahojily, jen ucho se jí přestěhovalo právě do polohy ve středu hlavy.

"Předpokládáme, že se to stalo kvůli všem těm stehům. Jak jí kůže i tělo postupně rostly, ucho se samo přesunulo tam, kde je teď," vysvětlila Vorheesová. Přestože její kolegové štěněti říkají jednorožec, její manžel vymyslel jméno Rae, které při čtení pozpátku znamená v překladu z angličtiny ucho.

Z fenky se navíc brzy stala hvězda sociálních sítí, když ji zvěrolékařka Samantha Smithová natočila a s videem se pochlubila v aplikaci TikTok, kde dosáhlo už kolem čtyř milionů zhlédnutí. Rae je nyní 13 týdnů stará a podle majitelky zatím netrpí žádnými problémy se sluchem ani bolestmi.

Když ji Vorheesová venčí, setkává se čas od času s pozdviženým obočím kolemjdoucích, kteří se paničky ptají, jaké je fenka rasy, jako by nebylo jasné, že jde o zlatého retrívra. Z podobných reakcí si však Vorheesová nic nedělá.

"Rae pro mě byla dar z nebes. Zrovna jsem si ve svém osobním životě procházela těžkým obdobím a ona mě zachránila. Veškerou lásku, kterou ji zahrnuji, mi dává zpět," dodala panička.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy