Žena v obchodě kašlala na potraviny. Řetězec je vyhodil, škody sahají do statisíců

Magazín Magazín
27. 3. 2020 17:00
Jsou věci, o kterých se nežertuje. V Pensylvánii se o tom přesvědčila žena, která při návštěvě obchodu z legrace kašlala na potraviny, což se jí v době, kdy svět bojuje s pandemií koronaviru, vymstilo. Skončila ve vazbě, kde nyní čeká na obvinění. Řetězec neměl jinou možnost než všechno kontaminované jídlo vyhodit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Do malého krámku s potravinami v okrese Hanover v americkém státě Pensylvánie zavítala žena, která záměrně kašlala na pečivo, maso a další výrobky. Personál obchodu patřícího pod řetězec Gerrity zákaznici okamžitě vyvedl a zavolal policii. Strážníci dorazili o několik hodin později a odvedli ji do vazby.

O incidentu informoval magazín Newsweek, který se o všem dověděl z facebookového příspěvku spolumajitele řetězce Joea Fasuly. Ten novinářům sdělil, že neměl jinou možnost než všechno ženou kontaminované jídlo vyhodit, přestože výtržnice pravděpodobně nebyla infikovaná koronavirem. Způsobené škody podle něj přesáhnou 35 tisíc dolarů (skoro 863 tisíc korun).

"Je mi z toho špatně. Obzvlášť v současné situaci, kdy se lidé bojí nedostatku potravin, je každého vyhozeného výrobku škoda. Celá situace je nešťastná, ale aspoň nám to dává příležitost zákazníkům ukázat, jak moc si vážíme jejich zdraví a bezpečí," řekl Fasula.

Žena po zatčení podstoupila i psychiatrické vyšetření, ale neukázalo se, že by trpěla jakoukoli duševní chorobou, takže šlo z její strany pravděpodobně jen o nepovedený žert.

Nejde přitom o první případ podobného druhu. Ve stejném týdnu nastal v New Jersey incident, při kterém muž kašlal na prodavače supermarketu a říkal mu, že je nakažený koronavirem. Nyní čelí obvinění z terorismu. Jaký trest bude hrozit ženě z Pensylvánie, zatím není známé.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy