Žena v obchodě kašlala na potraviny. Řetězec je vyhodil, škody sahají do statisíců

Magazín Magazín
27. 3. 2020 17:00
Jsou věci, o kterých se nežertuje. V Pensylvánii se o tom přesvědčila žena, která při návštěvě obchodu z legrace kašlala na potraviny, což se jí v době, kdy svět bojuje s pandemií koronaviru, vymstilo. Skončila ve vazbě, kde nyní čeká na obvinění. Řetězec neměl jinou možnost než všechno kontaminované jídlo vyhodit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Do malého krámku s potravinami v okrese Hanover v americkém státě Pensylvánie zavítala žena, která záměrně kašlala na pečivo, maso a další výrobky. Personál obchodu patřícího pod řetězec Gerrity zákaznici okamžitě vyvedl a zavolal policii. Strážníci dorazili o několik hodin později a odvedli ji do vazby.

O incidentu informoval magazín Newsweek, který se o všem dověděl z facebookového příspěvku spolumajitele řetězce Joea Fasuly. Ten novinářům sdělil, že neměl jinou možnost než všechno ženou kontaminované jídlo vyhodit, přestože výtržnice pravděpodobně nebyla infikovaná koronavirem. Způsobené škody podle něj přesáhnou 35 tisíc dolarů (skoro 863 tisíc korun).

"Je mi z toho špatně. Obzvlášť v současné situaci, kdy se lidé bojí nedostatku potravin, je každého vyhozeného výrobku škoda. Celá situace je nešťastná, ale aspoň nám to dává příležitost zákazníkům ukázat, jak moc si vážíme jejich zdraví a bezpečí," řekl Fasula.

Žena po zatčení podstoupila i psychiatrické vyšetření, ale neukázalo se, že by trpěla jakoukoli duševní chorobou, takže šlo z její strany pravděpodobně jen o nepovedený žert.

Nejde přitom o první případ podobného druhu. Ve stejném týdnu nastal v New Jersey incident, při kterém muž kašlal na prodavače supermarketu a říkal mu, že je nakažený koronavirem. Nyní čelí obvinění z terorismu. Jaký trest bude hrozit ženě z Pensylvánie, zatím není známé.

 

Právě se děje

Další zprávy