Žena v obchodě kašlala na potraviny. Řetězec je vyhodil, škody sahají do statisíců

Magazín Magazín
27. 3. 2020 17:00
Jsou věci, o kterých se nežertuje. V Pensylvánii se o tom přesvědčila žena, která při návštěvě obchodu z legrace kašlala na potraviny, což se jí v době, kdy svět bojuje s pandemií koronaviru, vymstilo. Skončila ve vazbě, kde nyní čeká na obvinění. Řetězec neměl jinou možnost než všechno kontaminované jídlo vyhodit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Do malého krámku s potravinami v okrese Hanover v americkém státě Pensylvánie zavítala žena, která záměrně kašlala na pečivo, maso a další výrobky. Personál obchodu patřícího pod řetězec Gerrity zákaznici okamžitě vyvedl a zavolal policii. Strážníci dorazili o několik hodin později a odvedli ji do vazby.

O incidentu informoval magazín Newsweek, který se o všem dověděl z facebookového příspěvku spolumajitele řetězce Joea Fasuly. Ten novinářům sdělil, že neměl jinou možnost než všechno ženou kontaminované jídlo vyhodit, přestože výtržnice pravděpodobně nebyla infikovaná koronavirem. Způsobené škody podle něj přesáhnou 35 tisíc dolarů (skoro 863 tisíc korun).

"Je mi z toho špatně. Obzvlášť v současné situaci, kdy se lidé bojí nedostatku potravin, je každého vyhozeného výrobku škoda. Celá situace je nešťastná, ale aspoň nám to dává příležitost zákazníkům ukázat, jak moc si vážíme jejich zdraví a bezpečí," řekl Fasula.

Žena po zatčení podstoupila i psychiatrické vyšetření, ale neukázalo se, že by trpěla jakoukoli duševní chorobou, takže šlo z její strany pravděpodobně jen o nepovedený žert.

Nejde přitom o první případ podobného druhu. Ve stejném týdnu nastal v New Jersey incident, při kterém muž kašlal na prodavače supermarketu a říkal mu, že je nakažený koronavirem. Nyní čelí obvinění z terorismu. Jaký trest bude hrozit ženě z Pensylvánie, zatím není známé.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy