Škola vyhodila žáka kvůli prstenu z Hobita. Bála se teroru

jaz
4. 2. 2015 13:20
Základní škola v USA podmínečně vyloučila studenta, který tvrdil, že má mocný prsten z trilogie od J. R. R. Tolkiena.
Foto: Zanastardust / Foter / CC BY

Kermit – Devítiletý Aiden z Texasu byl  během tohoto školního roku již potřetí podmínečně vyloučen. Podle jeho otce Jasona Stewarda bylo rozhodnutí školy nespravedlivé a absurdní. Opatření vedení jsou prý přehnaná.

Škola naposledy rozhodla o podmínečném vyloučení, protože malý čtvrťák pro své spolužáky představoval teroristickou hrozbu, a to jen kvůli dětské fantazii.

Aiden se s rodinou nedávno díval na poslední díl trilogie režiséra Petera Jacksona Hobit: Bitva pěti armád. Z filmu byl tak nadšený, že si opatřil i maketu slavného prstenu, který hraje v příběhu podstatnou roli.

Ve škole pak měl jednomu spolužákovi říct, že vlastní mocný prsten, kterým ho nechá zmizet. "Ujišťuji vás, že můj syn nemá magické schopnosti nezbytné k ohrožení existence svých přátel," napsal Jason Steward v e-mailu Daily News. "A kdyby ovládal magii, jsem si jistý, že by svého spolužáka zase vrátil zpět," dodal ironicky.

I v předchozích případech bylo podle Aidenova otce jeho vyloučení spíše úsměvné. Poprvé byl podmínečně vyloučen za to, že řekl jednomu studentovi, že je černý. Podruhé zase přinesl do školy vzdělávací učebnici, ve které chtěl svým spolužákům ukázat, jak vypadá sluneční soustava. Třídní učitelka v knize ale našla i ilustrace těhotné ženy a podrobný popis rozmnožování.

Vedení školy se k případu nechtělo vyjádřit. Nakonec vydalo jen prohlášení, že informace o studentech jsou důvěrné.

 

Právě se děje

Další zprávy