Škola vyhodila žáka kvůli prstenu z Hobita. Bála se teroru

jaz
4. 2. 2015 13:20
Základní škola v USA podmínečně vyloučila studenta, který tvrdil, že má mocný prsten z trilogie od J. R. R. Tolkiena.
Foto: Zanastardust / Foter / CC BY

Kermit – Devítiletý Aiden z Texasu byl  během tohoto školního roku již potřetí podmínečně vyloučen. Podle jeho otce Jasona Stewarda bylo rozhodnutí školy nespravedlivé a absurdní. Opatření vedení jsou prý přehnaná.

Škola naposledy rozhodla o podmínečném vyloučení, protože malý čtvrťák pro své spolužáky představoval teroristickou hrozbu, a to jen kvůli dětské fantazii.

Aiden se s rodinou nedávno díval na poslední díl trilogie režiséra Petera Jacksona Hobit: Bitva pěti armád. Z filmu byl tak nadšený, že si opatřil i maketu slavného prstenu, který hraje v příběhu podstatnou roli.

Ve škole pak měl jednomu spolužákovi říct, že vlastní mocný prsten, kterým ho nechá zmizet. "Ujišťuji vás, že můj syn nemá magické schopnosti nezbytné k ohrožení existence svých přátel," napsal Jason Steward v e-mailu Daily News. "A kdyby ovládal magii, jsem si jistý, že by svého spolužáka zase vrátil zpět," dodal ironicky.

I v předchozích případech bylo podle Aidenova otce jeho vyloučení spíše úsměvné. Poprvé byl podmínečně vyloučen za to, že řekl jednomu studentovi, že je černý. Podruhé zase přinesl do školy vzdělávací učebnici, ve které chtěl svým spolužákům ukázat, jak vypadá sluneční soustava. Třídní učitelka v knize ale našla i ilustrace těhotné ženy a podrobný popis rozmnožování.

Vedení školy se k případu nechtělo vyjádřit. Nakonec vydalo jen prohlášení, že informace o studentech jsou důvěrné.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy