Prvňáček nepřišel na narozeniny kamaráda. Teď mu hrozí soud

hrz
21. 1. 2015 10:12
Matka oslavence požaduje proplacení výdajů, které jí vznikly včasným neodhlášením chlapce z oslavy.

Plymouth - Pětiletý prvňák Alex Nash dostal před Vánoci od kamaráda ze školy (která v Británii začíná právě v pěti letech) pozvání na narozeninovou oslavu do uměle vytvořeného lyžařského střediska v britském Plymouthu. Na party se nedostavil, dal přednost trávení času s babičkou a dědou. To ještě netušil, na jaké problémy zadělal sobě a svým rodičům, popisuje případ britský deník The Guardian.

Jednoho dne se totiž Alex vrátil ze školy a v aktovce měl obálku s fakturou na 15,95 liber (v přepočtu asi 570 Kč) jako poplatek za nedostavení se na party. Faktura obsahovala i bankovní spojení a kontaktní údaje na Julii Lawrencovou, matku zhrzeného oslavence. V listině rovněž stálo, že v případě neuhrazení této částky budou peníze vymáhány soudně.

Otec chlapce nic nezaplatí

Své počínání vysvětlila tím, že včasným neodhlášením Alexe z narozeninové oslavy jí vznikly výdaje, které teď logicky chce nazpět. Rodiče se brání, že na pozvánce nebyly dostatečné kontaktní údaje, aby mohli neúčast včas oznámit.

"Na faktuře už kontakt byl, a tak jsem zašel za paní Lawrencovou a oznámil, že jí nic neuhradím. Tady nejde o peníze, ale o způsob, jakým je ze mě chtěla dostat. Vůbec se mnou nezacházela jako s lidskou bytostí," cituje rozzlobeného otce Dereka Nashe list The Guardian.

Lidé o této zprávě živě debatovali na Twitteru. Jedna z diskutujících potvrzuje, že daný případ není výjimkou, neboť ji takto nedávno pokutovali za neúčast na svatbě. Jiná žena pak podotýká: "Jen si představte, jak zábavná musela být narozeninová party, kterou pořádá matka schopná vystavovat faktury za neúčast."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy