V Kambodži zatkli mladé Američanky. Fotily se nahé v chrámu

jaz
9. 2. 2015 15:51
Americké dívky pobouřily Kambodžu, když se při návštěvě posvátného chrámu obnažovaly. Úřady je deportovaly ze země.
Foto: Facebook

Phnompenh – Dvaadvacetiletá Lindsey Adams a její o dva roky mladší sestra Leslie z Prescottu v Arizoně byly před několika dny zatčeny na posvátné půdě buddhistického chrámu Angkor Vat v Kambodži, píše Daily Mail.

Mladé ženy místo pokorného obdivování cizí kultury znesvětily svým nevhodným počínáním náboženský symbol, který je kromě jiného zapsán i na seznam světového dědictví UNESCO. Zároveň patří mezi nejvyhledávanější turistické atrakce v zemi.

Lindsey a Leslie se ale bavily pořizováním fotografií, na kterých pózovaly úplně nahé. Podle policie si ženy spustily kalhoty ke kolenům a navzájem si v chrámu fotily pozadí. Jak uvedl mluvčí úřadu spravujícího chrám, bylo počínání mladých turistek velmi urážlivé, píše Cambodia Expats Online.

Stejně to viděla i místní policie, která ženy okamžitě zadržela. Američanky byly obviněné z pornografie a odhalování pohlavních orgánů na veřejnosti. Odsouzeny byly k šestiměsíčnímu podmínečnému trestu odnětí svobody, k pokutě ve výši 250 dolarů každá (cca šest tisíc korun) a zákazu vstupu do Kambodži na čtyři roky. Po rozsudku byly okamžitě deportovány autobusem do Thajska.

Američanky ale podle Daily Mail nebyly první, kdo se svlékal v posvátných kambodžských chrámech. Jen dva týdny před jejich odsouzením zatkla místní policie tři francouzské turisty, kteří se fotili podobným způsobem v jiném chrámu. Před nimi to byly zase Asiatky, které si pořizovaly akty u historických kambodžských památek. Pobouření úředníci tak chystají opatření, aby k podobným věcem už nedocházelo.

 

Právě se děje

před 15 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy