V Kambodži zatkli mladé Američanky. Fotily se nahé v chrámu

jaz
9. 2. 2015 15:51
Americké dívky pobouřily Kambodžu, když se při návštěvě posvátného chrámu obnažovaly. Úřady je deportovaly ze země.
Foto: Facebook

Phnompenh – Dvaadvacetiletá Lindsey Adams a její o dva roky mladší sestra Leslie z Prescottu v Arizoně byly před několika dny zatčeny na posvátné půdě buddhistického chrámu Angkor Vat v Kambodži, píše Daily Mail.

Mladé ženy místo pokorného obdivování cizí kultury znesvětily svým nevhodným počínáním náboženský symbol, který je kromě jiného zapsán i na seznam světového dědictví UNESCO. Zároveň patří mezi nejvyhledávanější turistické atrakce v zemi.

Lindsey a Leslie se ale bavily pořizováním fotografií, na kterých pózovaly úplně nahé. Podle policie si ženy spustily kalhoty ke kolenům a navzájem si v chrámu fotily pozadí. Jak uvedl mluvčí úřadu spravujícího chrám, bylo počínání mladých turistek velmi urážlivé, píše Cambodia Expats Online.

Stejně to viděla i místní policie, která ženy okamžitě zadržela. Američanky byly obviněné z pornografie a odhalování pohlavních orgánů na veřejnosti. Odsouzeny byly k šestiměsíčnímu podmínečnému trestu odnětí svobody, k pokutě ve výši 250 dolarů každá (cca šest tisíc korun) a zákazu vstupu do Kambodži na čtyři roky. Po rozsudku byly okamžitě deportovány autobusem do Thajska.

Američanky ale podle Daily Mail nebyly první, kdo se svlékal v posvátných kambodžských chrámech. Jen dva týdny před jejich odsouzením zatkla místní policie tři francouzské turisty, kteří se fotili podobným způsobem v jiném chrámu. Před nimi to byly zase Asiatky, které si pořizovaly akty u historických kambodžských památek. Pobouření úředníci tak chystají opatření, aby k podobným věcem už nedocházelo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy