reklama
 
 

Nová aplikace Google. V cizině se neztratíte, navíc ušetříte

18. 1. 2015 11:04
Aplikaci lze využít například na zahraniční dovolené, cizojazyčné nápisy přeložíte přes fotoaparát mobilního telefonu.

Praha - Situace, kdy na dovolené v zahraničí nemůžete přečíst nápisy nebo třeba jízdní řád, zná asi každý. Problém má vyřešit nově aktualizovaná aplikace Google Translate, která staví na překladači Word Lens od Quest Visual. Ten společnost Google koupila v roce 2013.

Fotoaparátem v chytrém telefonu stačí namířit na název ulice, jídelní lístek v italské restauraci nebo jakýkoli tištěný text a aplikace ho obratem přeloží do uživatelova rodného jazyka, a to bez nutnosti připojení k internetu. Turisté se tak vyhnou roamingovým poplatkům, když chtějí být v zahraničí online.

Funkce bude brzy dostupná v obchodě Google Play, a to ve verzích Android i iOS a umožní překládat uživatelům z francouzštiny, němčiny, italštiny, portugalštiny, ruštiny a španělštiny zatím jen do angličtiny a naopak. Tvůrci aplikace už ale pracují na rozšíření jazykových variant.

Výhodou je také fakt, že není nutné volit jazyk, aplikace jej sama rozpozná. Nově zdokonalená je i hlasová konverzace, která se oproti starší verzi výrazně zjednodušila.

Dva konverzující cizinci tak nyní mohou mluvit plynule a ne pomalu a srozumitelně a nemusí neustále přepínat ve volbě jazyků, aplikace totiž podobně jako u překladače sama rozpozná, o jaký jazyk se jedná.

autor: jaz | 18. 1. 2015 11:04

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama