Muž požádal přítelkyni o ruku, když ho zatýkala policie. Snad ho manželství napraví, tvrdí strážníci

Magazín Magazín
12. 7. 2017 9:59
Netradiční zatčení proběhlo na Den nezávislosti v oklahomském městě Muskogee. Muž v poutech si klekl na kolena a požádal svou přítelkyni o ruku. Policisté mu dovolili nasadit své vyvolené zásnubní prsten. Důstojníci zasnoubení povolili i proto, aby policie vypadala lépe v očích veřejnosti.
Oklahomské policisty překvapil neobvyklý požadavek muže, kterého zatýkali. S pouty na rukou chtěl požádat přítelkyni o ruku. | Video: Muskogee Police Department

Scéna jako z filmu se odehrála minulý týden ve městě Muskogee v americkém státě Oklahoma. Když policie zatýkala pětatřicetiletého Brandona Thompsona, vyslovil před svým odvedením na policejní stanici zvláštní přání: požádat o ruku svou přítelkyni Leandrii Keithovou. O nezvyklém zatýkání informovala televize CNN.

"Nechtěl jsem se s ní rozloučit, aniž bych jí ukázal, co k ní cítím. Chci, aby se stala navždy mou ženou," řekl Thompson americké televizní stanici.

Přítelkyně: Byla jsem v šoku

Na Brandona Thompsona byl vydán zatykač pro několik prohřešků. A protože byl podle slov své matky Judy Pealové unavený z útěku před policií, rozhodl se strávit oslavy Dne nezávislosti a zároveň své narozeniny v rodném domě. Uprostřed oslav pro něj přišla místní policie.

Na záběrech z kamery umístěné na těle jednoho z policistů Boba Lynche se zatýkaný nejprve ptá své matky, zda "to má teď udělat", načež se zeptá policistů, zda by mohl požádat svou přítelkyni o ruku.

"Překvapilo nás, že se nás zeptal, zda to může udělat," okomentoval netradiční zatčení Lynchův parťák Lincoln Anderson. Na policejním záznamu si Thompson s rukama v poutech za zády kleká na kolena a své přítelkyni říká: "Miluji tě. Staneš se, prosím, mou ženou?"

Keithová řekne ano a Thompson ji pak pod dohledem tří policistů může bez pout nasadit prsten. Snoubenka CNN řekla, že z kroku svého nastávajícího byla v šoku.

Policie v lepším světle

Pár je spolu od května loňského roku a datum svatby podle svých slov určí, až Thompson vyřeší své oplétačky se zákonem. Muž se nechal slyšet, že chce kompletně změnit svůj život. Začal tak trénovat místní dětský fotbalový klub.

"Tolik dětí vyrůstá bez otce a nemá správné vedení. Byl jsem na tom úplně stejně, proto nechci, aby udělaly stejné chyby, jako jsem udělal já," řekl Thompson CNN.

Dokumenty z Okresního soudu v Muskogee ukazují, že Thompson čelí šesti trestním oznámením, a to za opakovanou neúčast u soudu a neplacení dluhů. Po netradičním zatčení byl propuštěn na kauci, kterou za něj zaplatila rodina, a jeho soudní slyšení je plánováno na půlku července.

Policejní důstojník Anderson řekl, že doufá, že nahrávka ukáže policejní sbor v lepším světle. "Všichni chceme vidět, že životy ostatních jdou správným směrem. Doufejme, že tato událost mu pomůže dělat rozhodnutí, která podpoří jeho budoucí ženu a děti. A jestli to bylo díky momentu, který udělal předtím, než šel do vězení, pak jsme odvedli dobrou práci. Policejní důstojníci jsou lidé. Staráme se o město, kterému sloužíme, i o jeho lidi," uzavřel Anderson.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy