Žena hodila do motoru letadla mince pro štěstí. Zpozdila let o pět hodin, zadržela ji policie

Magazín Magazín
28. 6. 2017 10:22
O pět hodin zdržela pověrčivá Číňanka letadlo, protože do jeho motoru vhodila několik mincí. Na šanghajském letišti viděl při činu osmdesátiletou ženu jeden cestující, který upozornil personál. Žena po zadržení policií uvedla, že mince měly zajistit šťastný let.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Kvůli pověrčivosti postarší Číňanky muselo být v úterý z letadla v Šanghaji evakuováno téměř 150 pasažérů.

Osmdesátiletá žena vhodila podle BBC před odletem do motoru letadla devět mincí. Osm minulo cíl, jedna však přistála uvnitř motoru. Její bizarní čin uviděl jiný cestující, který na něj upozornil letištní personál.

Podle čínských médií žena takto použila mince v hodnotě 1,7 juanu (6 Kč), aby si zajistila šťastný let. "Seniorka vhodila mince do motoru letadla a opozdila let. Zadržela ji policie," uvedla letecká společnost China Southern Airlines na sociální síti Weibo. "Abychom se ujistili, že vše bude v pořádku, provedli jsme před odletem zkoušku motorů."

Praktikující buddhistka

Žena cestovala se svým manželem, dcerou a zetěm, uvedly noviny Beijing Youth Daily.

Policie později přidala vyjádření na Weibo: "Při vyšetřování prohlásila zadržená pasažérka, příjmením Qui, že hodila mince, protože se tím modlila za bezpečný let."

Policie dále uvedla, že žena je praktikující buddhistkou, nemá žádné psychické problémy ani kriminální minulost.

Letadlo nakonec odstartovalo s více než pětihodinovým zpožděním. Pověrčivá pasažérka však na palubu znovu nenastoupila.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy