Slíbil dceři, že z ní udělá princeznu. Obsadil půdu v Africe

jaz
16. 7. 2014 9:00
Američan odcestoval do severní Afriky, kde zabral část půdy a prohlásil se jejím vlastníkem, aby se dětská hra na princeznu jeho sedmileté dcery stala skutečností.
Jeremiah Heaton v Bir Tawilu
Jeremiah Heaton v Bir Tawilu | Foto: Jeremiah Heaton / Facebook

Praha – Jeremiah Heaton obsadil kvůli přání své dcery Emily 800 mil (cca dva tisíce kilometrů čtverečních) půdy na hranicích mezi Súdánem a Egyptem, kterou místní nazývají Bir Tawil. Chtěl, aby se jeho dcera cítila jako princezna.

Když si před časem se svou dcerou hrál, zeptala se ho, jestli se z ní jednoho dne stane opravdová princezna. Jeremiah jí přislíbil, že ano. Začal proto hledat na internetu pozemky, které nikomu nepatří a na které nevznesl nárok žádný člověk či stát.

Rodinná vlajka navržená Heatonovými dětmi vlaje v africké poušti.
Rodinná vlajka navržená Heatonovými dětmi vlaje v africké poušti. | Foto: Jeremiah Heaton / Facebook

Hraniční pouštní oblast Bir Tawil je sice už více jak 100 let předmětem sporů mezi Súdánem a Egyptem, přesto se Jeremiah vydal na cestu a  zapíchnul zde do země rodinnou vlajku, kterou vyrobily jeho děti.

Svůj nárok na půdu, ze které hodlá udělat zemědělskou oblast, vznesl oficiálně i na sociální síti. "Prohlašuji, že 16. června 2014 na sedmé narozeniny Emily, je Bir Tawil navždy známý jako království Severního Súdánu. Království je ustanoveno suverénní monarchií se mnou, jako hlavou státu a s mou dcerou, která se tímto stává princeznou," napsal na svou zeď na Facebooku.

Z Emily se stala princezna a z Jeremiaha král.
Z Emily se stala princezna a z Jeremiaha král. | Foto: Jeremiah Heaton / Facebook

Přestože Království Severního Súdánu, jak kousek půdy pojmenoval, okolní země neuznaly, Jeremiah věří, že je právoplatným majitelem.

Svým hrdinským činem tak splnil sen alespoň své sedmileté dceři, která od té doby nesundá princeznovskou korunku z hlavy. "Zdvořile žádám, abyste Emily nazývali už jen oficiálně, a to princezna Emily. Pokaždé, když uslyší toto jméno, bude jí připomínat mou lásku a to, že půjdu kamkoli, abych jí splnil každé přání," napsal Američan na Facebook s tím, že do budoucna hodlá jednat o své suverenitě se Súdánem i Egyptem.

 

Právě se děje

Další zprávy