Facebook lynčuje Spielberga. Zabil skutečného dinosaura?

jaz
15. 7. 2014 10:14
Fotografie z natáčení Jurského parku, na které pózuje Spielberg s maketou dinosaura, rozpoutala na internetu diskusi. Mnozí se domnívali, že režisér skutečně zabil miliony let vyhynulého tvora.
Foto: Jay Branscomb / Facebook

Praha – Humorista Jay Branscomb minulý týden reagoval na nedávnou kauzu náctileté lovkyně vzácných zvířat starší fotografií známého režiséra Stevena Spielberga, kterou pověsil na Facebook s vtipným komentářem.

"Hanebné foto rekreačního lovce šťastně pózujícího vedle zabitého Triceratopse. Prosím, sdílejte, aby svět mohl vidět tu škodu a ostudu tohoto opovrženíhodného člověka," stálo u fotografie, která se začala šířit po internetu a do dnešního dne má na 17 tisíc komentářů a 43 tisíckrát byla sdílena.

Spielberg sehrál nevědomky velkou roli v internetovém vtípku.
Spielberg sehrál nevědomky velkou roli v internetovém vtípku. | Foto: Reuters

Přestože Triceratops vyhynul zhruba před 66 miliony lety a tvůrce Jurského parku tak pózoval pouze s maketou použitou během natáčení, lidé v komentářích reagovali, jako kdyby Spielberg opravdu zabil prehistorického tvora a ještě se s tím veřejně chlubil.

"Stevene Spielbergu, zklamal jste mě. Už se nebudu dívat na žádný z vašich filmů," zní jeden z komentářů. "Měl by být zabit místo nich. Krásná nevinná stvoření žijící před miliony lety a pak přijde tohle monstrum," přidává se další.

Komentátoři údajně také vtipkovali

Pro velký úspěch přidal bavič Jay Branscomb na facebookovou zeď další fotografii spílaného režiséra, na níž tentokrát pózuje s mrtvým žralokem, a dodal přiléhavý komentář.

"Potřebujeme vaši pomoc při identifikaci tohoto zlého zabijáka žraloků, pózujícího se svou ilegální kořistí. Žraloci jsou nezbytní pro ekosystém a jejich vody u pobřeží Kalifornie jsou chráněny. Pokud něco víte o totožnosti nebo pobytu tohoto krutého člověka, kontaktujte neprodleně příslušné orgány."

Huffington Post uvádí, že jeho redaktoři si dali práci a prošli všechny komentáře k fotografii Stevena Spielberga. Zjistili, že většina přispěvatelů se jen zapojila do hry s humoristou Branscombem a ve skutečnosti v existenci dinosaurů nevěří. Přesto Huffington Post připouští, že zlomek z nich přeci jen své komentáře myslel vážně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Britská policie oznámila, že obvinila třetího Rusa v případě pokusu o vraždu bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala v Salisbury v roce 2018.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Počet plně zaměstnaných lidí v zemědělství klesl za 20 let téměř o polovinu, uvedl ČSÚ

Pracovníků v zemědělství ubylo za 20 let o 26,9 procenta na 176 815 lidí. Po přepočtení na plně zaměstnané jde o úbytek o 45,3 procenta na 95 372 osob. Na úterní tiskové konferenci ohledně zemědělského sčítání, tedy tzv. Agrocenzu, zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ). V podnicích fyzických osob se zvýšil počet rodinných pracovníků o 4,3 procentního bodu na 38,9 procenta.

Snížila se naopak výměra některých plodin jako pšenice či ječmene na úkor plodin pěstovaných mimo jiné na technické účely, jako jsou kukuřice nebo řepka. "Od roku 2000 se snížil podíl orné půdy ze 75,9 procenta na 70,8 procenta, naopak podíl trvalých travních porostů vzrostl z 22,8 procenta na 28 procent. Rozšířily se výměry vinic, naopak ubylo chmelnic a ovocných sadů. Z plodin pěstovaných na orné půdě přibyly plochy oseté kukuřicí, řepkou nebo sójou na úkor pšenice, ječmene, plodin sklízených na zeleno nebo brambor," upozornil předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy