Facebook lynčuje Spielberga. Zabil skutečného dinosaura?

jaz
15. 7. 2014 10:14
Fotografie z natáčení Jurského parku, na které pózuje Spielberg s maketou dinosaura, rozpoutala na internetu diskusi. Mnozí se domnívali, že režisér skutečně zabil miliony let vyhynulého tvora.
Foto: Jay Branscomb / Facebook

Praha – Humorista Jay Branscomb minulý týden reagoval na nedávnou kauzu náctileté lovkyně vzácných zvířat starší fotografií známého režiséra Stevena Spielberga, kterou pověsil na Facebook s vtipným komentářem.

"Hanebné foto rekreačního lovce šťastně pózujícího vedle zabitého Triceratopse. Prosím, sdílejte, aby svět mohl vidět tu škodu a ostudu tohoto opovrženíhodného člověka," stálo u fotografie, která se začala šířit po internetu a do dnešního dne má na 17 tisíc komentářů a 43 tisíckrát byla sdílena.

Spielberg sehrál nevědomky velkou roli v internetovém vtípku.
Spielberg sehrál nevědomky velkou roli v internetovém vtípku. | Foto: Reuters

Přestože Triceratops vyhynul zhruba před 66 miliony lety a tvůrce Jurského parku tak pózoval pouze s maketou použitou během natáčení, lidé v komentářích reagovali, jako kdyby Spielberg opravdu zabil prehistorického tvora a ještě se s tím veřejně chlubil.

"Stevene Spielbergu, zklamal jste mě. Už se nebudu dívat na žádný z vašich filmů," zní jeden z komentářů. "Měl by být zabit místo nich. Krásná nevinná stvoření žijící před miliony lety a pak přijde tohle monstrum," přidává se další.

Komentátoři údajně také vtipkovali

Pro velký úspěch přidal bavič Jay Branscomb na facebookovou zeď další fotografii spílaného režiséra, na níž tentokrát pózuje s mrtvým žralokem, a dodal přiléhavý komentář.

"Potřebujeme vaši pomoc při identifikaci tohoto zlého zabijáka žraloků, pózujícího se svou ilegální kořistí. Žraloci jsou nezbytní pro ekosystém a jejich vody u pobřeží Kalifornie jsou chráněny. Pokud něco víte o totožnosti nebo pobytu tohoto krutého člověka, kontaktujte neprodleně příslušné orgány."

Huffington Post uvádí, že jeho redaktoři si dali práci a prošli všechny komentáře k fotografii Stevena Spielberga. Zjistili, že většina přispěvatelů se jen zapojila do hry s humoristou Branscombem a ve skutečnosti v existenci dinosaurů nevěří. Přesto Huffington Post připouští, že zlomek z nich přeci jen své komentáře myslel vážně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy