O hotel s ledními medvědy je v Číně obrovský zájem. Ochránci zvířat jsou zoufalí

Magazín Magazín
16. 3. 2021 16:01
Hotel v čínské provincii Chej-lung-ťiang se pyšní tím, že jako první na světě nabízí ubytování s výhledem na lední medvědy v zajetí. Přestože otevřel teprve v polovině března letošního roku, už teď má plno na čtvrt roku dopředu. Ochránci zvířat firmu kritizují. Lední medvědi podle nich do zajetí nepatří, protože se v přírodě přesouvají z místa na místo a jsou čilí až 18 hodin denně.
Dvě zvířata tráví většinu času uvnitř celkem malého prostoru s umělým ledem a bazénem, který má savcům vynahradit moře.
Dvě zvířata tráví většinu času uvnitř celkem malého prostoru s umělým ledem a bazénem, který má savcům vynahradit moře. | Foto: Reuters

Dvě zvířata tráví většinu času uvnitř celkem malého prostoru s umělým ledem a bazénem, který má savcům vynahradit moře. "Vnitřní výběh je jen část jejich celkového prostoru. Když to dovolí počasí, pouštíme je i ven," řekla agentuře Reuters mluvčí hotelu Jang Liou.

Firma hosty láká hlavně na to, že pozorováním polárních zvířat mohou strávit v hotelu tolik času, kolik jen chtějí. Výhled na dva medvědy mají lidé z jídelny, chodeb i svých pokojů, kterých je v budově celkem 21.

"Ať už jíte, hrajete hry, nebo spíte, polární medvědi vám dělají společnost," dodala mluvčí. Podle ní je o přespání v hotelu obrovský zájem. Rezervace mají na čtvrt roku dopředu, a to přesto, že za jednu noc si firma účtuje od 6300 do 7700 korun. 

Kdo z hotelu radost nemá, jsou ochránci zvířat. "Tito savci patří na Arktidu, ne do zoologické zahrady nebo skleněných akvárií, a už vůbec ne do hotelů," tvrdí viceprezident společnosti PETA Jason Baker a dodává:

"Polární medvědi jsou v přírodě aktivní 18 hodin denně, přesouvají se z místa na místo a při hledání potravy ujdou i tisíce kilometrů. To je jejich pravý život." V roce 2016 už za podobné věci čelilo kritice nákupní centrum v čínském městě Kanton, které v proskleném výběhu chovalo ledního medvěda jako atrakci pro návštěvníky. 

Video: Hladová lední medvědice hledá potravu stovky kilometrů daleko od svého domova

Medvědice, která působí apaticky a je zřejmě nemocná, hodiny ležela na zemi na předměstí Norilsku. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy