Spasitel zachraňuje opuštěná zvířata v japonské Fukušimě. Vlastní už 41 koček

Spasitel zachraňuje opuštěná zvířata v japonské Fukušimě. Vlastní už 41 koček
Hisae Unuma mezitím při své návštěvě po deseti letech zašla i na rodinný hrob.
Kočky ale nejsou jedinými zvířaty, o které se Japonec denně stará.
Kato v roce 2011 odmítl z domu odejít, protože nemohl přenést přes srdce, že by kočky, které jiní opustili po jaderné havárii, zůstaly na pospas osudu.
Zastavila se také na farmě, kterou v zakázaném pásmu vlastní Masami Yoshizawa. I on po roce 2011 odmítl z oblasti odejít a na protest neutratil dobytek, jak mu nařídila vláda.
Foto: Reuters
Magazín dap Magazín, dap
14. 3. 2021 19:56
V roce 2011 zůstal v radioaktivní zóně, aby se postaral o divoká i domácí zvířata, která jiní opustili po havárii japonské jaderné elektrárny Fukušima. Ani po deseti letech nechce odejít. "Zůstanu tu, dokud se nepostarám i o to poslední zvíře. Až pak chci umřít," říká Sakae Kato z kontaminované zóny. Doposud pohřbil 23 koček, o 41 se ještě stará.

Havárie japonské elektrárny Fukušima byla po Černobylu druhou nejhorší  jadernou katastrofou v historii. Vyvolalo ji zemětřesení a následně vlna tsunami, která zaplavila jaderné reaktory.

Z kontaminované zóny, která se neustále rozšiřovala, odešlo přes 150 tisíc lidí. Stavebník Sakae Kato ale zůstal. Už deset let se v zóně stará o domácí zvířata, která lidé nechali na pospas osudu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy