Newyorčana napadl neznámý muž, protože byl nápadně podobný herci Shiovi LeBeoufovi

jaz
Aktualizováno 30. 4. 2016 21:04
Mladý Američan musel vyhledat pomoc lékařů poté, co byl napaden v metru neznámým mužem. Útočník se neskrýval s tím, že jeho agresivitu vyprovokovala mladíkova nápadná podobnost se známým americkým hercem Shiou LaBeoufem, který měl sám v minulosti pletky se zákonem. Herec byl napadením muže šokován, proto ho kontaktoval s přáním brzkého zotavení.
Foto: New York Post / Instagram

Mario Licato se šel minulou sobotu pobavit do baru na Lower East Side v New Yorku, když ho napadl neznámý muž na schodech v metru. Silou ho praštil do obličeje a on se skutálel po schodech dolů. Na vysvětlenou útočník dodal, že ránu pěstí si zasloužil tím, že je Mario podobný americkému herci Shiovi Labeoufovi. Informoval o tom server New York Post.

"Ani jsem toho chlápka neviděl, jen jeho pěst před obličejem. Srazil mě a já padal po schodech dolů. Jediné, co jsem slyšel, bylo: To máš za to, že vypadáš jako Shia LaBeouf!" svěřil se novinářům napadený muž.

Přestože nemůže záhadného útočníka identifikovat, našli se svědci, kteří tvrdí, že se jednalo o muže kolem 20 let, zhruba 180 centimetrů vysokého a svalnatého. Zatím ale běhá po svobodě. "Posílil jste mé sebevědomí, protože je sexy (Shia)," vzkazuje napadený Mario muži, který mu ránou rozbil brýle a způsobil zranění, kvůli kterým mu kolemjdoucí přivolali záchranou službu.

Brb talking to the real Shia. 💅

Fotka zveřejněná uživatelem Mario Licato (@mariolicato),

28letý zaměstnanec reklamní agentury se monoklem a stehy pochlubil na sociální síti, kde mu lidé přáli rychlé uzdravení. Překvapením bylo, když jeden z příspěvků byl od samotného LaBeoufa. Ten mu dal vědět, že na pracovním mobilním telefonu má od něj hlasovou zprávu.

"Ahoj, tady Shia LaBeouf… Právě jsem četl článek, že tě napadli, protože jsi mi podobný. A je to nanic chlape. Je mi to líto, ale znám to. Už se mi to v minulosti stalo," citoval Mario pro Cosmopolitan hercův vzkaz, přestože si není jistý, jak mohl získat jeho telefonní číslo.

V hlasové zprávě Shia také litoval, že není zrovna ve městě, aby mu přinesl polívku, což je v Americe zvykem u nemocných lidí. Se slavným hercem si poté ještě napadený Mario telefonoval.

Mattoni by se mi měla omluvit, Ortel byl prokazatelně v nacistické kapele a mě soud osvobodil, říká raper Martin Pohl alias Řezník. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 36 minutami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy