Prince měl AIDS a odmítal léčbu, tvrdí americký bulvár. Na svůj odchod se připravoval

ČTK ČTK
28. 4. 2016 15:40
Podle amerického listu National Enquirer měl zpěvák Prince podlehnout nemoci AIDS, kterou se nakazil v 90. letech. Poté co byl 57letý hudebník nalezen ve výtahu svého nahrávacího studia mrtvý, média spekulovala o nemoci nebo předávkování opiáty. Poslední zprávy amerických bulvárních médií ale hovoří o AIDS, který naplno u zpěváka propukl v loňském roce. Osudnou se mu poté mohlo stát obyčejné nachlazení.
Prince podle amerického listu žil nevázaným sexuálním životem a virem HIV se nakazil už v 90. letech.
Prince podle amerického listu žil nevázaným sexuálním životem a virem HIV se nakazil už v 90. letech. | Foto: Reuters

Zesnulý věhlasný americký zpěvák a multiinstrumentalista Prince trpěl nemocí AIDS a odmítal léčbu, protože věřil v boží zásah. Napsal to ve čtvrtek americký bulvární list National Enquirer. Přítomnost viru HIV zjistili lékaři šest měsíců před Princovou smrtí.

Sedmapadesátiletý zpěvák, který se hlásil k církvi Svědků Jehovových, vážil v době své smrti kolem čtyřiceti kilogramů a na svůj odchod ze života "se nějakou dobu připravoval," napsal americký deník s odkazem na nejmenované zdroje. Byl údajně slabý a dezorientovaný, jedl jen zřídka a měl nezdravou barvu. Věřil prý, že ho nemoci zbaví Bůh.

Prince podle listu žil nevázaným sexuálním životem a virem HIV se nakazil už v polovině 90. let. Nemoc AIDS se u něj prý rozvinula koncem loňského roku. Podle lidí z Princova okolí zpěvák podlehl chřipce, kterou možná imunitní systém podlomený AIDS nemohl zvládnout.

Prince byl nalezen minulý týden ve čtvrtek ve výtahu svého nahrávacího studia na předměstí Minneapolis. Média spekulovala o tom, že se předávkoval léky na bolest.

Princova image i hudba byla pro mnoho lidí transformační zkušenost, říká moderátorka rádia Wave Marie Čtveráčková. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 21 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy