FOTO Jízda v papamobilu, žertování s pošťáky i venčení psů. Tak slaví Alžběta II. devadesátiny

FOTO Jízda v papamobilu, žertování s pošťáky i venčení psů. Tak slaví Alžběta II. devadesátiny
Britští bookmakeři vypsali sázky na to, jakou barvu klobouku královna na den oslav zvolí. U sázkové kanceláře Coral vedla modrá, následovaná žlutou, broskvovou a purpurovou. Těsně vedle...
Královskému manželskému páru přálo počasí, na dubnový Londýn velmi nezvykle svítilo sluníčko.
Královna Alžběta II. a princ Philip jeli v otevřeném autě, připomínajícím papamobil (ten je však již řadu let obehnán tvrzeným sklem).
...
Foto: Reuters
Reuters Reuters, hrz
Aktualizováno 21. 4. 2016 21:05
Britská královna Alžběta II. se dožívá 90 let, slavit začala již o den dříve několika oficiálními akcemi. Ve čtvrtek oslavy pokračovaly setkáním s veřejností. Trasu, kterou královna s chotěm projížděla v otevřeném autě, lemovaly davy "poddaných". Na královninu počest zněly čestné salvy, úctu jí vzdal v parlamentu premiér Cameron. Dort královně upekla muslimská vítězka populární cukrářské soutěže.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy