FOTO Jízda v papamobilu, žertování s pošťáky i venčení psů. Tak slaví Alžběta II. devadesátiny

FOTO Jízda v papamobilu, žertování s pošťáky i venčení psů. Tak slaví Alžběta II. devadesátiny
Britští bookmakeři vypsali sázky na to, jakou barvu klobouku královna na den oslav zvolí. U sázkové kanceláře Coral vedla modrá, následovaná žlutou, broskvovou a purpurovou. Těsně vedle...
Královskému manželskému páru přálo počasí, na dubnový Londýn velmi nezvykle svítilo sluníčko.
Královna Alžběta II. a princ Philip jeli v otevřeném autě, připomínajícím papamobil (ten je však již řadu let obehnán tvrzeným sklem).
...
Foto: Reuters
Reuters Reuters, hrz
Aktualizováno 21. 4. 2016 21:05
Britská královna Alžběta II. se dožívá 90 let, slavit začala již o den dříve několika oficiálními akcemi. Ve čtvrtek oslavy pokračovaly setkáním s veřejností. Trasu, kterou královna s chotěm projížděla v otevřeném autě, lemovaly davy "poddaných". Na královninu počest zněly čestné salvy, úctu jí vzdal v parlamentu premiér Cameron. Dort královně upekla muslimská vítězka populární cukrářské soutěže.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy