Pivo na ex. Internetovému hitu podlehla i Kateřina Zemanová

jaz
14. 2. 2014 11:12
Facebookem se šíří nový trend. Mladí Češi se k pití piva "na ex" přidávají v hojném počtu a pozadu nezůstala ani dcera prezidenta Miloše Zemana.
Kateřina Zemanová
Kateřina Zemanová | Foto: Facebook repro

Praha - Zadání hry je jednoduché: vypít ve stanovém čase půllitr piva tzv. "na ex", natočit se při tom na video a to následně nahrát na Facebook, odkud tento trend vzešel. Dotyčný dále nominuje tři přátele, kteří pokračují v plnění úkolu a šíří tak hru dál.

Tahle zdánlivě neškodná zábava přišla do Česka ze zahraničí, kde už za ni zaplatilo pár lidí životem. Přesto se internetem šíří jako lavina. Přidávají se i známé osobnosti, které nebezpečný fenomén ještě více podněcují.

Kate na ex

Svým výkonem se na Facebooku pochlubila i dcera českého prezidenta. Předtím než vypila půllitr točeného piva za necelých třicet vteřin, nominovala své tři kamarády a popřála do kamery "Na zdraví". Kateřina Zemanová si od zvolení svého otce do úřadu prezidenta zažila pár skandálů, kvůli nimž se v médiích debatovalo o vhodnosti jejího vystupování při státních akcích. 

Dalším, kdo podlehl alkoholové mánii, byla i zpěvačka Monika Absolonová nebo reportér televize Nova Ladislav Hruška, který ve svém videu vyzval k pokračování hokejistu Jaromíra Jágra, jenž se právě účastní olympiády v Soči.

Česká republika se už řadu let drží na předních příčkách ve spotřebě piva v Evropě. Podle Českého statistického úřadu vypil průměrný Čech v předloňském roce přes 148 litrů piva.

 

Právě se děje

Další zprávy