Dar matky k synovým jedenáctinám: Milion přátel na Facebooku

12. 2. 2014 23:00
Nemá žádné kamarády, přesto jeho profil na Facebooku sleduje přes milion lidí. Colin oslaví v březnu jedenácté narozeniny. Jako dárek dostane přání z celého světa.
Collin, Michigan
Collin, Michigan | Foto: Repro YouTube

Kalamazoo (Michigan) - Desetiletý Colin se obtížně seznamuje, má problémy s komunikací a na zcela běžné situace reaguje nervózně. Trpí totiž nemocí podobnou Aspergerovu syndromu. Do školy téměř nechodí a většinu času tráví se svou matkou a mladší sestrou.

"Rozčílí ho takové běžné věci, jako je světlo nebo zvuk. S jeho chováním je prostě těžké najít si přátele a získat místo v nějaké partě," řekla jeho matka v rozhovoru pro televizi Wood TV.

Colin oslaví 9. března jedenácté narozeniny a matka mu chtěla udělat radost a uspořádat mu oslavu. "Když jsem se ho zeptala, koho si chce pozvat, odpověděl mi, že nikoho, protože nemá žádné přátele," dodala.

Collinova matka v TV WOOD
Collinova matka v TV WOOD | Video: YouTube

Napadlo ji proto vytvořit stránku na Facebooku, aby jejím prostřednictvím získala gratulace od nejbližších rodinných přátel. Doufala, že zareaguje alespoň padesát lidí. Obrovská odezva z celého světa ji překvapila. Colin má totiž dnes díky stránce Happy Birthday Colin milion fanoušků.

Na stránkách je rovněž uvedena Colinova adresa pro případ, že by mu některý z fanoušků chtěl poslat blahopřání k narozeninám. Zhruba padesát jich už přišlo, a to dokonce i ze vzdáleného Švýcarska, Austrálie nebo Skotska.

Jaká přání a vzkazy píší lidé Colinovi?

"Ahoj Coline, můj syn Jack má Aspergerův syndrom a 23. března oslaví deváté narozeniny. Přejeme všechno nejlepší z Austrálie," napsala Stella Rose.

"Všechno nejlepší Coline. Mám stejně starého syna a jsem si jistá, že z vás dvou by mohli být dobří přátelé. Pošli mu zprávu na moji stránku," napsala Tina Runion Henry z Washingtonu.

"Coline máš už jeden milion přátel. Tvoji spolužáci by se měli stydět. Vezmi si z toho ponaučení. Jsi jako rocková hvězda," napsala Sara Norén z Mount Arlington v New Jersey.  

Colin, který se chce stát hercem a má moc rád své Nintendo, o existenci stránky nemá ani nejmenší tušení. Jeho matka má v plánu udržet tohle tajemství až do jeho jedenáctých narozenin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy