Na světě je zbrusu nová píseň nazpívaná Beatles. Postaral se o to český fanda

hrz
7. 4. 2016 16:56
Mladý český fanoušek David Novotný se odmítl smířit s tím, že už legendární Beatles nikdy nenazpívají novou píseň. A tak jim trochu pomohl. Díky němu může 14. dubna svět uslyšet zcela nový song, který skutečně zpívají John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr. O hudbu se postarali mladí čeští hudebníci v čele s Novotným. "Na úplném konci říká John Lennon větu: The Beatles never die. Věta je sestříhaná z rozhovorů, ve kterých Lennon tato jednotlivá slova vyslovil," líčí Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov, jež Novotného zapíše na stránky České knihy rekordů.
1969: John Lennon nahrává píseň "Give Peace A Chance".
1969: John Lennon nahrává píseň "Give Peace A Chance". | Foto: Wikimedia Commons

Jmenuje se David Novotný a zatím o něm nikdo moc neslyšel. Možná však jednou "vstoupí do dějin" jako "muž, který vzkřísil Beatles". Ve čtvrtek 14. dubna každopádně pod tímto přízviskem vstoupí v Pelhřimově do České knihy rekordů.

Lidé díky němu mohou na YouTube slyšet novou píseň, kterou skutečně zpívá slavná čtveřice John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr.

Nikdo nečekal úspěch toho projektu, možnosti natočit album napůl v angličtině na Abbey road si velmi vážím, říká zpěvák a skladatel Miro Žbirka. Abbey road je pro něj prý terapie, léčebný ústav.
20:33
Nikdo nečekal úspěch toho projektu, možnosti natočit album napůl v angličtině na Abbey road si velmi vážím, říká zpěvák a skladatel Miro Žbirka. Abbey road je pro něj prý terapie, léčebný ústav. | Video: Daniela Drtinová

Mladý český fanoušek a obdivovatel "Brouků" se nesmířil s tím, že Beatles už nikdy nezazpívají žádnou svou novou píseň. Pojal "šílenou" myšlenku, že to tak nenechá, a dal se do mravenčí práce.

David Novotný složil zcela nový text, jehož jednotlivá slova či kousíčky vět hledal v mnoha a mnoha původních písních Beatles. Pak je "vystříhal" a sestavil do sebe, případně upravil výšku či délku tónů. Vznikla tak píseň poslepovaná ze stovky různých fragmentů. Hudební podklad je zkomponován a nahrán ve starém stylu, aby byl zvuk co nejvíce věrný době, kdy skupina působila.

"Píseň nese název I Know My Love / We’re Still Together a je o tom, že jednotliví členové The Beatles si stěžují, jakou mají smůlu a trápení v lásce. V refrénu si však uvědomí, že na tom vůbec nezáleží, hlavně že tito čtyři kluci jsou stále spolu a zažívají dobré časy. Na úplném konci říká John Lennon větu: The Beatles never die. Věta je sestříhaná z rozhovorů, ve kterých Lennon tato jednotlivá slova vyslovil," líčí Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov, jež Novotného zapíše na stránky České knihy rekordů.

Zatímco zpěv zajistili "Brouci", o hudbu se postarali mladí čeští hudebníci v čele s Novotným. Ten hrál na elektrickou kytaru či piano, ve skladbě zazní také housle, violoncello, bicí, trubka či lesní roh.

Tímto počinem chtěl rekordman dle slov Marka vzdát hold Beatles a udělat radost jejich fanouškům, ale protože to nešlo jinak, musel prý použit tento nevšední způsob.

"Píseň vznikla díky autorově lásce k Beatles, jeho neoddiskutovatelnému hudebnímu talentu a jeho buldočí vůli - jít si za svým a dokázat to," uzavírá Marek.

David Novotný nahrává novou píseň Beatles. | Video: YouTube/David Novotný
 

Právě se děje

před 24 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy