Mimořádná zpráva

Na make-upu není nic špatného. Ženy bojují za právo líčit se

29. 6. 2015 9:53
Sociální sítě zaplavila selfíčka žen, které bojují proti předsudkům, že je líčení znakem slabosti nebo nedostatečného sebevědomí.
#PowerOfMakeup
#PowerOfMakeup | Foto: YouTube repro

Praha - Ženy vyhlásily na sociálních sítích další válku proti předsudkům. Tentokrát jim vadí, že je ostatní odsuzují, když používají make-up. Pod klíčovým slovem #PowerOfMakeup (síla make-upu) proto sdílejí selfíčka, na nichž mají polovinu tváře namalovanou a druhou pak přirozenou, píše deník The Telegraph.

Cílem těchto žen je přesvědčit ostatní, že zkrášlování je zábavou, kterou dělají především samy pro sebe, nikoliv kvůli zvýšení zájmu opačného pohlaví. Zároveň popírají tvrzení, že upravená tvář je znakem nízkého sebevědomí nebo nejistoty.

"Někteří mají stále zafixováno, že ženy používají make-up proto, aby si zvýšily sebevědomí, nebo aby udělaly dojem na muže. Nikoho ale nenapadlo, že bychom to dělaly jen tak pro zábavu," napsala jedna z uživatelek.

#thepowerofmakeup

Fotka zveřejněná uživatelem melody letfus (@melodyletfus),

"Proč bychom se měly stydět, jak vypadáme? Ať už mluvíme o naší váze, oblékaní nebo jen množství make-upu, který nosíme," píší další.

Do boje za používání make-upu se kromě mužů zapojily i ženy, pro které není líčení životním stylem, ale volají po možnosti svobodné volby. "Rozhodla jsem se k této výzvě přidat, protože nosím ráda make-up, ale můj obličej se mi líbí i bez něho," sdílí názor jedna z nich.

Síla make-upu | Video: YouTube

Na začátku této aktivity stálo video s názvem The Power of Make-up! zveřejněné na YouTube. Dodnes ho vidělo přes 18 miliónů lidí a blogerka Nikkie v něm vysvětluje, proč na líčení není nic špatného.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy