Proč neumřeš? křičel muž na pavouka. Vyděšení sousedé na něj zavolali policii

Magazín Magazín
2. 1. 2019 11:15
Strážníci v australském Perthu si mysleli, že budou zasahovat při kritické situaci, kde jde někomu o život. Pak ale dorazili na místo, odkud dostali vyděšený telefonát, a našli tam mladého muže, kterého vylekal pavouk.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Když náhodní kolemjdoucí procházeli okolo domu na předměstí Perthu v západní Austrálii, zaslechli najednou brečící batole a muže, který opakovaně křičel větu: "Proč nechcípneš?" To je vyděsilo, a tak rychle vytočili telefonní číslo na krizovou linku.

Místní policie byla na základě telefonátu přesvědčená, že jde někomu o život, a tak na okraj města poslala několikačlennou hlídku. Jak ale uvedl deník The Guardian, jediné, co strážnici v domě našli, byl muž trpící extrémní arachnofobií.

"Vyslechli jsme všechny svědky a zjistili jsme, že mladý otec se pokoušel zabít pavouka, který mu nahnal neobvyklý strach. Muž se nám omluvil za způsobenou nepříjemnost. Kromě pavouka nebyl nikdo vážně zraněný a situace nevyžadovala žádný další zásah," citoval list vyjádření lokálních policistů.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 53 minutami

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy