Proč neumřeš? křičel muž na pavouka. Vyděšení sousedé na něj zavolali policii

Magazín Magazín
2. 1. 2019 11:15
Strážníci v australském Perthu si mysleli, že budou zasahovat při kritické situaci, kde jde někomu o život. Pak ale dorazili na místo, odkud dostali vyděšený telefonát, a našli tam mladého muže, kterého vylekal pavouk.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Když náhodní kolemjdoucí procházeli okolo domu na předměstí Perthu v západní Austrálii, zaslechli najednou brečící batole a muže, který opakovaně křičel větu: "Proč nechcípneš?" To je vyděsilo, a tak rychle vytočili telefonní číslo na krizovou linku.

Místní policie byla na základě telefonátu přesvědčená, že jde někomu o život, a tak na okraj města poslala několikačlennou hlídku. Jak ale uvedl deník The Guardian, jediné, co strážnici v domě našli, byl muž trpící extrémní arachnofobií.

"Vyslechli jsme všechny svědky a zjistili jsme, že mladý otec se pokoušel zabít pavouka, který mu nahnal neobvyklý strach. Muž se nám omluvil za způsobenou nepříjemnost. Kromě pavouka nebyl nikdo vážně zraněný a situace nevyžadovala žádný další zásah," citoval list vyjádření lokálních policistů.

 

Právě se děje

Další zprávy