Štěně čau-čau skončilo na policejní stanici. Uteklo páníčkům a pokousalo strážníka

Magazín Magazín
23. 11. 2018 17:37
Čtyřměsíční štěně čau-čau jménem Bungle strávilo přes čtyři dny v kleci na policejní stanici v anglické oblasti Northamptonshire. Strážnici ho majitelům zabavili poté, co uteklo z domova. Psa propustili, až když prověřili, že kromě pokousaného policisty už nikomu dalšímu neublíží.
Štěně čau-čau, ilustrační foto
Štěně čau-čau, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Jeden ze strážníků psa zahlédl, když zvíře vběhlo pod kola nákladního auta, a chtěl ho chytit. To se však Bungleovi nelíbilo, a tak policistu pokousal. "Štěně se bez dozoru pohybovalo po vozovce a chovalo se agresivně k okolí," vysvětlil pro britskou BBC šéf policistů Chris Hillery, proč Bungle skončil pod zámkem.

Když se o incidentu dověděl majitel David Hayes, snažil se čau-čau dostat domů. V příspěvku na sociální síti podle BBC napsal, že jeho 15letý syn se ve škole sesypal, když zjistil, že policie Bunglea hodlá propustit až po Novém roce. "Zraněného strážníka je nám moc líto, ale stejně nechápeme, že policie není tolerantnější a flexibilnější," citovala BBC Hayese.

S nešťastným páníčkem soucítili i další pejskaři. Pět tisíc tisíc lidí se přidalo do facebookové skupiny požadující propuštění Bunglea. Uživatelé tam jednání policistů označovali za nechutné a směšné.

Strážníci se nakonec přece jenom rozhodli poslat štěně, které zadrželi v souladu s předpisem o nebezpečných psech, domů dřív. Jeho vlastník ovšem musel souhlasit, že bude psa pravidelně vodit na kontrolu.

"Potenciální riziko, které pes mohl způsobit, se nedá omluvit jeho věkem nebo vystrašeností. Štěně strážníkovi způsobilo modřiny. Propustit ho v situaci, kdy projevovalo očividnou agresivitu, by tudíž ohrozilo veřejné bezpečí. Museli jsme situaci vyšetřit a posoudit možná rizika," přiblížil Hillery, proč si čau-čau na stanici pár dnů nechali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy