Štěně čau-čau skončilo na policejní stanici. Uteklo páníčkům a pokousalo strážníka

Magazín Magazín
23. 11. 2018 17:37
Čtyřměsíční štěně čau-čau jménem Bungle strávilo přes čtyři dny v kleci na policejní stanici v anglické oblasti Northamptonshire. Strážnici ho majitelům zabavili poté, co uteklo z domova. Psa propustili, až když prověřili, že kromě pokousaného policisty už nikomu dalšímu neublíží.
Štěně čau-čau, ilustrační foto
Štěně čau-čau, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Jeden ze strážníků psa zahlédl, když zvíře vběhlo pod kola nákladního auta, a chtěl ho chytit. To se však Bungleovi nelíbilo, a tak policistu pokousal. "Štěně se bez dozoru pohybovalo po vozovce a chovalo se agresivně k okolí," vysvětlil pro britskou BBC šéf policistů Chris Hillery, proč Bungle skončil pod zámkem.

Když se o incidentu dověděl majitel David Hayes, snažil se čau-čau dostat domů. V příspěvku na sociální síti podle BBC napsal, že jeho 15letý syn se ve škole sesypal, když zjistil, že policie Bunglea hodlá propustit až po Novém roce. "Zraněného strážníka je nám moc líto, ale stejně nechápeme, že policie není tolerantnější a flexibilnější," citovala BBC Hayese.

S nešťastným páníčkem soucítili i další pejskaři. Pět tisíc tisíc lidí se přidalo do facebookové skupiny požadující propuštění Bunglea. Uživatelé tam jednání policistů označovali za nechutné a směšné.

Strážníci se nakonec přece jenom rozhodli poslat štěně, které zadrželi v souladu s předpisem o nebezpečných psech, domů dřív. Jeho vlastník ovšem musel souhlasit, že bude psa pravidelně vodit na kontrolu.

"Potenciální riziko, které pes mohl způsobit, se nedá omluvit jeho věkem nebo vystrašeností. Štěně strážníkovi způsobilo modřiny. Propustit ho v situaci, kdy projevovalo očividnou agresivitu, by tudíž ohrozilo veřejné bezpečí. Museli jsme situaci vyšetřit a posoudit možná rizika," přiblížil Hillery, proč si čau-čau na stanici pár dnů nechali.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy