Papoušek se doma nudil, přes internet si objednával pamlsky. Zarazila ho až majitelka

Magazín Magazín
17. 12. 2018 15:07
Když se Marion Wischnewská jednoho odpoledne vrátila domů z práce, zjistila, že přes zařízení Alexa určené k hlasovému ovládání její chytré domácnosti někdo dělal podezřelé objednávky potravin. Ukázalo se, že je má na svědomí její mluvící papoušek Rocco, který se sám doma nudil.
Papoušek šedý, ilustrační foto
Papoušek šedý, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Sameček papouška šedého jménem Rocco se už jednou dostal do problémů. Když promluvil, počastoval návštěvníky přírodní rezervace v anglickém hrabství Berkshire sprškou nadávek, a tak se zaměstnankyně dobročinné organizace Marion Wischnewská raději rozhodla vzít si drzého ptáka k sobě domů.

To ovšem netušila, že vulgárními výrazy Roccovy neplechy neskončí. Papoušek se totiž skamarádil se zařízením Alexa, které Wischnewská používá k ovládání své chytré domácnosti ve vesnici Blewbury. Technologická hračka umožňuje zadávat příkazy jen pomocí hlasu a papoušci šedí jsou proslulí svou schopností dokonale napodobit lidskou řeč.

"Jednou jsem přišla domů a Rocco měl puštěnou romantickou hudbu, do jejíhož rytmu tančil," vylíčila majitelka britskému deníku Times. S pomocí Alexy si lze ovšem také nechat domů posílat zásilky s jídlem, což se papouškovi rovněž zalíbilo.

Podle britského deníku The Independent přes Alexu zadával objednávky ovoce, zeleniny a zmrzliny, ale i žárovek a čajové konvice. "Když se teď vracím do bytu, okamžitě procházím nákupní lístek a mažu z něj položky, které tam Rocco přes den přidal," přiblížila Wischnewská listu Daily Mail, jak řeší problém s neposedným domácím mazlíčkem.

Kromě jejího hlasu dovede Rocco imitovat také spoustu dalších zvuků. "Naučil se několik vyzváněcích tónů na telefonu, pípání mikrovlnky i vrzání dveří od ledničky. V létě taky rád dělá klakson auta se zmrzlinou, což zní, jako by vám zmrzlinář zaparkoval přímo v obýváku," dodala majitelka problémového zvířete. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy