Papoušek se doma nudil, přes internet si objednával pamlsky. Zarazila ho až majitelka

Magazín Magazín
17. 12. 2018 15:07
Když se Marion Wischnewská jednoho odpoledne vrátila domů z práce, zjistila, že přes zařízení Alexa určené k hlasovému ovládání její chytré domácnosti někdo dělal podezřelé objednávky potravin. Ukázalo se, že je má na svědomí její mluvící papoušek Rocco, který se sám doma nudil.
Papoušek šedý, ilustrační foto
Papoušek šedý, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Sameček papouška šedého jménem Rocco se už jednou dostal do problémů. Když promluvil, počastoval návštěvníky přírodní rezervace v anglickém hrabství Berkshire sprškou nadávek, a tak se zaměstnankyně dobročinné organizace Marion Wischnewská raději rozhodla vzít si drzého ptáka k sobě domů.

To ovšem netušila, že vulgárními výrazy Roccovy neplechy neskončí. Papoušek se totiž skamarádil se zařízením Alexa, které Wischnewská používá k ovládání své chytré domácnosti ve vesnici Blewbury. Technologická hračka umožňuje zadávat příkazy jen pomocí hlasu a papoušci šedí jsou proslulí svou schopností dokonale napodobit lidskou řeč.

"Jednou jsem přišla domů a Rocco měl puštěnou romantickou hudbu, do jejíhož rytmu tančil," vylíčila majitelka britskému deníku Times. S pomocí Alexy si lze ovšem také nechat domů posílat zásilky s jídlem, což se papouškovi rovněž zalíbilo.

Podle britského deníku The Independent přes Alexu zadával objednávky ovoce, zeleniny a zmrzliny, ale i žárovek a čajové konvice. "Když se teď vracím do bytu, okamžitě procházím nákupní lístek a mažu z něj položky, které tam Rocco přes den přidal," přiblížila Wischnewská listu Daily Mail, jak řeší problém s neposedným domácím mazlíčkem.

Kromě jejího hlasu dovede Rocco imitovat také spoustu dalších zvuků. "Naučil se několik vyzváněcích tónů na telefonu, pípání mikrovlnky i vrzání dveří od ledničky. V létě taky rád dělá klakson auta se zmrzlinou, což zní, jako by vám zmrzlinář zaparkoval přímo v obýváku," dodala majitelka problémového zvířete. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy