reklama
 
 

Pozadí Windows XP: Příběh nejslavnější fotky na světě

8. 4. 2014 13:32
Americký fotograf se před třinácti lety proslavil známou fotografií, kterou použil Microsoft jako pozadí pro svůj operační systém Windows XP, který teď končí.

San Francisco - Charles O'Rear, který pětadvacet let pracoval pro časopis National Geographic, jel v roce 1996 jako vždy autem domů za svou ženou na trase z Napy do San Franciska, když se mu naskytla nádherná scenérie modré oblohy a sytě zeleného kopce.

Vyskočil z vozu, pořídil snímek a na nějakou dobu na něj zapomněl. Pár let ležel v archivu agentury, u které ji ale objevila společnost Microsoft a fotografii si odkoupila coby pozadí svého systému Windows XP.

Za svůj snímek s názvem Bliss dostal O'Rear velmi slušně zaplaceno a sám říká, že je to snad nejvyšší nabídka, jakou kdy někdo za fotografii dostal. Přesnou částku ale nesmí prozradit, protože ho k tomu zavazuje smlouva, kterou uzavřel s Microsoftem.

Kalifornské údolí Sonoma dnes ale ani zdaleka nepřipomíná onu až kýčovitou krajinu, která se vždy zdála spíše vylepšená zručnými grafiky.

Sytě zelenou trávu nahradily vinice, které tu ale byly i před vznikem slavné fotografie. Zdá se tak, že jen tak někdo v budoucnu slavnou Bliss nenapodobí.

autor: jaz | 8. 4. 2014 13:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama