reklama
 
 

Ivana Christová: Negativní reakce publika mě tehdy bolela

8. 4. 2014 12:18
První novodobou miss se v roce 1991 stala Slovenka Ivana Christová. Co jí titul královny krásy dal a co naopak vzal?

Praha - Když před pětadvaceti lety na trůn první novodobé Miss Československé socialistické republiky usedla osmnáctiletá černovláska z Prešova Ivana Christová, nesetkalo se takřka jednohlasné rozhodnutí poroty se souhlasem části publika v Paláci kultury a sportu v Ostravě Vítkovicích.

To dalo hlasitě najevo, že by si korunku pro vítězku představovalo spíše na blonďaté hlavě některé z dívek více odpovídající jejich představě o královně krásy.

"Vzpomínám si na to, jak tehdy hala pískala a nebylo to vůbec příjemné. Tohle mě tak bolelo, že se ve mě probudila touha něco dokázat, jinak jsem to nijak neprožívala. Život jde dál. Měla jsem hodně práce v profesionálním modelingu a už jsem se k tomu příliš nevracela," řekla dnes ČTK u příležitosti čtvrtstoletí od svého vítězství Christová.

Třiačtyřicetiletá Christová se nedávno objevila v soutěži Souboj národů televize Prima, ale jinak se více než v showbyznysu v Česku i na Slovensku prezentuje jako zástupkyně kosmetické společnosti. Příliš prý nesleduje ani soutěž Miss Česká republika.

Ničeho nelituji!

"Dvacet let se věnuji charitě pro onkologicky nemocné děti a mám řadu dalších aktivit," uvedla Christová, která už neváží 58 kilo jako při svém vítězství, po němž se uplatnila v tvrdém světě modelingu a v Americe dostala na titulku časopisu Vogue.

"Léta jsem si dávala dohromady imunitní systém a správné stravovací návyky. Kvůli tomu, že jsem se víc než deset let pořádně nenajedla, jsem prodělala několik kolapsů a operací," upozornila před časem na daň zaplacenou za štíhlou postavu.

Christová, která vystudovala střední průmyslovou školu a půl roku pracovala jako projektantka v Prešově, po zisku titulu Miss odjela do Dominikánské republiky na soutěž Miss Maja International 1989, kterou jednoznačně vyhrála. Poté začala působit ve Spojených státech jako modelka. Po pobytu New Yorku se přesunula do Paříže.

Život plný přehlídek, focení a titulních stran časopisů v jejích třiadvaceti letech zásadně změnilo těhotenství a narození dcery Daniely. S jejím otcem, francouzským podnikatelem vietnamského původu, však Christové manželství dlouho nevydrželo a v následujících letech zkrachovaly i její další partnerské vztahy. Přestože už dávno skončila s kariérou modelky, bývá stále terčem bulvárního tisku.

"Nelituju vůbec ničeho, co jsem ve svém životě udělala," konstatovala Christová.

autor: ČTK | 8. 4. 2014 12:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama