Místo oslavy požár. Muž zapálil byt, když se chystal požádat přítelkyni o ruku

Magazín Magazín
6. 8. 2020 11:00
Albert Ndreu z anglického Sheffieldu dva týdny přemýšlel, jak svou přítelkyni Valeriji Madevicovou co nejlépe požádat o ruku. Naplánoval sestavit otázku z hořících čajových svíček a pokoj v jejich bytě vyzdobit balonky. Překvapení však skončilo požárem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Šestadvacetiletý muž strávil v pondělí přípravami překvapení pro svou 22letou přítelkyni celkem čtyři hodiny. Kromě nákupu prstýnku, vína, balonků a přípravy výzdoby také vytvořil otázku "Vezmeš si mě?" (Marry me?) za pomoci sta hořících svíček na koberci. 

"Valerija vždycky říkala, že nejdůležitější jsou pro ni každodenní malá gesta. Pro žádost o ruku jsem však chtěl udělat něco speciálního," citoval britský deník The Telegraph Alberta Ndreua.

Když však odešel z připraveného bytu Valeriji vyzvednout, vypukl v jejich domově požár. Na místo dojeli hasiči a překvapení vzalo za své. Přesto se Albert odhodlal a Valerije se v ohořelé místnosti zeptal, zda si jej vezme. Tak k jeho úlevě řekla ano. 

"Nevyšlo to úplně podle mých představ, ale řekla ano. Takže přestože se celá událost vyvinula neočekávaně, dopadla nakonec tak, jak jsem si přál," řekl Ndreu. A dodal: "Doufám, že náš zážitek poslouží jako varování ostatním, že existuje něco jako příliš mnoho lásky, anebo spíš příliš mnoho svíček."

Pár se poznal před rokem prostřednictvím on-line seznamky a nyní bydlí u bratrance Ndreua. Snoubenci doufají, že se vezmou přesně za rok od požáru a na svatbu plánují pozvat také hasiče.

Češky založily originální seznamku: 

Dvě mladé Česky založily originální "seznamku". Propojují v ní hrdiny s potřebnými | Video: Hero Clan
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy