Influencer hledá asistenta. Inzerát s bizarními požadavky i nízkým platem baví lidi

Magazín Magazín
4. 8. 2020 10:16
Americká celebrita, kterou na sociálních sítích sleduje přes 10 milionů lidí, vypsala netradiční inzerát, kterým se teď baví lidé na Twitteru. Hledá v něm nadšence na poloviční úvazek, který bude k dispozici ve dne i noci, bude vlastnit auto, umět vařit, uklízet, držet emoce na uzdě a nesmí mu stoupnout sláva do hlavy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Na práci, ve které se budoucí asistent nejmenovaného influencera z Ameriky v podstatě vzdává veškerého osobního života a zůstává neustále k dispozici na telefonu, upozornil redaktor deníku New York Times a na Twitter umístil jeho původní znění.

"Ideální kandidát musí zvládnout různorodé aktivity - plánování schůzek, pobyt na pozemku influencera osm hodin denně, uklízení, vaření, komunikaci s producenty, fotografy, kameramany i kamarády celebrity," zní některé z mnoha požadavků.

Tím dalším je třeba fakt, že asistent nemá nárok na téměř žádnou dovolenou, musí být pořád k ruce slavné osobnosti a dostane za to finanční odměnu 25-30 dolarů na hodinu, což je v přepočtu asi 550-670 korun.

Inzerát tají jméno celebrity, která poptává osobního asistenta, ale zmiňuje, že jde o youtubera s bydlištěm v Los Angeles, který má přes 10 milionů sledujících. Lidé proto začali spekulovat, že by se mohlo jednat o Logana Paula, Kylie Jennerovou nebo Kloe Kardashianovou.

Uživatele na sociálních sítích pobavilo, že se v podstatě jedná o tři různé práce v jedné a že není v lidských silách takové zaměstnání vykonávat. "Žádné peníze nestojí za to, že na vás bude pořád někdo řvát a vy budete muset zůstat zticha," poukazuje další z diskutujících na jeden z požadavků nabídky práce, kdy asistent musí mít doslova železné nervy.

Mohlo by vás zajímat: Jsme pokusná generace, říká youtuber Kovy

Obavy rodičů jsou oprávněné, dřív dětský obsah procházel kontrolou, dnes tomu tak být nemusí, říká youtuber a moderátor Karel "Kovy" Kovář. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 37 minutami

Raúl Castro na sjezdu potvrdil, že předává vedení mladší generaci

Kubánský vůdce Raúl Castro v pátek na úvod osmého stranického sjezdu potvrdil, že předá vedení mocné Kubánské komunistické strany (PCC) mladší generaci, která je "plná vášně a protiimperialistického ducha". Informovala o tom agentura Reuters.

Čtyřdenní sjezd PCC se koná za zavřenými dveřmi, ale kubánská televize odvysílala úryvky Castrova úvodního projevu. Devětaosmdesátiletý Raúl Castro v něm vyjádřil spokojenost nad tím, že může předat vedení skupině věrných, kteří za sebou mají desítky let zkušeností, během nichž stoupali po stranickém žebříčku.

Předáním moci formálně skončí éra bratrů Castrových na Kubě. Ve vedení PCC má na sjezdu Raúla Castra vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle ruské diplomacie vyhostí i pět diplomatů z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Zveřejnila rovněž sankční seznam osmi bývalých i současných předních amerických činitelů, informovaly zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva dnes také zakázala vstup na své území osmi současným i bývalým předním americkým činitelům. Je mezi nim šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray, ředitelka tajných služeb (DNI) Avril Hainesová, ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas, ministr spravedlnosti Merrick Garland, bezpečností poradce administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa John Bolton či někdejší ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) James Woolsey.

Ruský ministr zahraničí také zmínil další odvetná opatření, například zpřísnění restrikcí pro pohyb amerických diplomatů na ruském území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy