Ženy v tramvaji na Sibiři zbily opilce, jenž napadl průvodčí. Video je hitem

ČTK ČTK
24. 7. 2020 9:45
Popularitu na ruských sociálních sítích si získalo video zachycující incident v tramvaji v Novokuzněcku na jihozápadě Sibiře, kde opilec vztáhl ruku na průvodčí. Ale se zlou se potázal: dívka odpověděla sérií úderů a pak jí přispěchaly na pomoc razantní dámy z řad cestujících.
Rusko: Ženy v tramvaji zbily násilníka, který napadl průvodčí | Video: YouTube/Новокузнецк.py

Pod záběry se podle ruských médií rozpoutala více než živá diskuse, ve které nechybějí obecné soudy ("nejtěžší je práce s lidmi"), specifické postřehy ("průvodčí je nějaká nervózní"), slova obdivu ("ta mu to nandala, jak se patří"), rady ("za trest bude pět let pracovat jako průvodčí") či výstrahy ("žen se ani nedotkni - ne proto, že jsou křehké, ale protože je to smrtelně nebezpečné").

Příběh má ale pokračování: původce incidentu, který uprchl před rozlíceným osazenstvem tramvaje, zadržela podle serveru Life.ru policie. Tu o dopadení násilníka požádala průvodčí s pohmožděným hrudníkem po úderu, kterým opilec odpověděl na její upozornění, že v takovém stavu by neměl cestovat veřejnou dopravou.

Násilníkem se podle serveru ukázal být 24letý obyvatel města, který již má záznam v rejstříku za majetkovou trestnou činnost. O vině a trestu se rozhodne po vyšetření mladého muže na psychiatrii.

Novokuzněck s více než půl milionem obyvatel se dosud zapsal do dějin svatbou autora Zločinu a trestu Fjodora Michajloviče Dostojevského, jakož i hutěmi vybudovanými v éře komunistického diktátora Josifa Stalina, kdy město bylo přejmenováno na Stalinsk.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy