Japonské pekařství prodalo omylem plastové imitace zákusků. Prodavač je nepoznal

ČTK ČTK
1. 11. 2022 16:57
Plastové pečivo z obchodu v Ósace vypadalo tak přesvědčivě, že ani zaměstnanec nepoznal, že jde o napodobeniny. Několik umělých zákusků tak nevědomky prodal nic netušícím zákazníkům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Plastové pečivo z obchodu Andrew’s Egg Tart sídlícího v Ósace vypadalo tak přesvědčivě, že ani zaměstnanec nepoznal rozdíl. Nevědomky tak prodal pět takových napodobenin nic netušícím zákazníkům u příležitostného stánku ve městě Tottori na západě Japonska.

"Moc nás mrzí, že jsme nedopatřením vzorky prodali," řekl představitel firmy.

Prodavač si chybu krátce po prodeji košíčků uvědomil a zákazníci se s falešným pečivem ke stánku vrátili dříve, než se do nich zakousli. K rozpoznání napodobenin od skutečných zákusků bude společnost nyní používat nálepky.

Japonsko je proslulé výrobou plastových napodobenin pokrmů, které se vystavují ve výlohách obchodů a restaurací, aby přilákaly kolemjdoucí. Falešné košíčky s žloutkovým krémem v jednom pekařství ale vypadaly tak věrně, že jich bylo několik omylem prodáno zákazníkům jako pravé zákusky. Informovala o tom agentura AFP.

Napodobeniny jídla představují v Japonsku mnohamilionový průmysl. Imitace zachycují sebemenší detaily, aby vypadaly co možná nejvěrněji - od orosené sklenice vychlazeného piva po lesknoucí se hladinu tradiční japonské polévky ramen.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Nerudová se v modelu Medianu dostala poprvé na 1. místo mezi kandidáty na prezidenta

Ekonomka Danuše Nerudová se v aktuálním volebním modelu agentury Median poprvé dostala na první místo mezi prezidentskými kandidáty. Získala by 28 procent hlasů a proti říjnu si polepšila o 13 procentních bodů. Na druhém místě se umístil předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, kterému model přisoudil 26,5 procenta hlasů.

Třetí by podle průzkumu z přelomu listopadu a prosince skončil někdejší vysoký představitel armády Petr Pavel se ziskem 23,5 procenta. V hypotetickém druhém kole by Babiše porazili Nerudová i Pavel, velká část respondentů ale zůstává v těchto duelech nerozhodnutých. Výsledky průzkumu dnes zástupci agentury představili novinářům na on-line tiskové konferenci.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Beranová poprvé pronikla do finále sprintu SP, v Beitostölenu byla šestá

Běžkyně na lyžích Tereza Beranová skončila šestá ve sprintu klasickou technikou na Světovém poháru v Beitostölenu. Po sedmém místě v úvodním závodě sezony v Ruce se poprvé v kariéře dostala do finále a znovu si vylepšila maximum. Závod vyhrála Švýcarka Nadine Fähndrichová, mezi muži Francouz Richard Jouve. Nejlepší Čech Michal Novák obsadil 10. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Vítězové předchozích dvou sprintů SP Švédka Emma Ribomová a Nor Johannes Hösflot Klaebo dnes nestartovali.

Další zprávy