Hit internetu: Štěně vybírá peníze na neprůstřelné vesty

jaz
30. 10. 2014 10:40
Fotografie malého psa, který se brzy stane součástí amerického policejního sboru, se stala hitem na sociálních sítích.
Foto: Massachusetts Vest-A-Dog / Facebook

Boston – Devítitýdenní štěně německého ovčáka jménem Tuco pobavilo internet fotografií v policejním postroji, který je mu ale příliš velký na to, aby se mohlo zapojit do služby. Dvaadvacetiletý policista a válečný veterán Troy Caisey, který má Tuca na starost, dostal štěně jménem Batman od svého kamaráda a z čistě praktických důvodů ho přejmenoval.

Psa pojmenoval po drogovém dealerovi Tuco Salamancovi ze slavného televizního seriálu Perníkový táta, hlubší smysl v tom ale podle Caiseyho není.

Na Facebook umístila Tucovu fotografii nezisková organizace Massachusetts Vest-A-Dog, která pravidelně poskytuje vesty a jiné vybavení pro psy policejnímu oddělení v Bostonu. Od pondělí si snímek několikatýdenního štěněte vysloužil už tisíce sdílení na Facebooku, a jak společnost doufá i finanční příspěvky na účtu, což byl i hlavní důvod této malé kampaně.

Čtyřnozí ochránci

"Naším hlavním cílem je zajistit každému psovi neprůstřelnou vestu. Zatímco orgány činné v trestním řízení poskytují neprůstřelné vesty důstojníkům, nejsou schopny to samé zajistit i pro své psy. Ti jsou ale trénováni, aby chránili životy policistů a nás všech, proto věříme, že se musíme postarat o jejich bezpečí," vyjádřila se organizace na sociální síti, kde také uvádí, že jedna ochranná vesta stojí od jednoho tisíce do 2,5 tisíce dolarů (zhruba 21 až 55 tisíc korun).

Od roku 2000 už organizace poskytla policejnímu sboru 380 takovýchto ochranných psích vest a financuje také nákup lékárniček, psích kyslíkových masek či reflexního značení. Roztomilé štěně ve výcviku, kam se většinou dostávají psi ve věku 14 až 16 měsíců, tak bude mít při nástupu k policii zajištěno špičkové vybavení do akce.

 

Právě se děje

Další zprávy