Psí psycholožka: Deprese mají i psi, neumíme se k nim chovat

Magazín Magazín
16. 9. 2014 16:57
V Show Jana Krause se představí muzikant Jožo Ráž, moderátorka Soňa Müllerová a veterinářka Hana Žertová.
V Show Jana Krause se představí muzikant Jožo Ráž, moderátorka Soňa Müllerová a veterinářka Hana Žertová. Premiéra je ve středu 17. září ve 21.35 na Primě. | Video: Prima FTV

Video – Duševními poruchami netrpí pouze lidé, ale i jejich domácí mazlíčci. Alespoň to tvrdí "psí psycholožka" Hana Žertová, podle které mohou zvířata sužovat deprese, schizofrenie nebo obdoba Alzheimerovy nemoci.

Většina problémů prý podle odbornice pramení z toho, že se neumíme k psovi chovat jako ke zvířeti, ale bereme ho jako člověka. Nerozumíme jeho projevům a potřebám a nedokážeme s ním komunikovat. Pes potřebuje znát své místo ve smečce. Pokud mu ho ukážeme a umožníme mu žít "psí život", bude spokojený.

Show Jana Krause Hana Žertová dále prozradila, že s majiteli psů řeší i takové problémy, jako proč se pere s ostatními psy a proč se přežírá nebo čůrá doma.

Dalšími hosty Jana Krause budou baskytarista a frontman skupiny Elán, zpěvák Jožo Ráž, a Soňa Müllerová, moderátorka a bývalá manželka zpěváka Richarda Müllera.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 17. září ve 21.35 na Primě.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 58 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy