Psí psycholožka: Deprese mají i psi, neumíme se k nim chovat

Magazín Magazín
16. 9. 2014 16:57
V Show Jana Krause se představí muzikant Jožo Ráž, moderátorka Soňa Müllerová a veterinářka Hana Žertová.
V Show Jana Krause se představí muzikant Jožo Ráž, moderátorka Soňa Müllerová a veterinářka Hana Žertová. Premiéra je ve středu 17. září ve 21.35 na Primě. | Video: Prima FTV

Video – Duševními poruchami netrpí pouze lidé, ale i jejich domácí mazlíčci. Alespoň to tvrdí "psí psycholožka" Hana Žertová, podle které mohou zvířata sužovat deprese, schizofrenie nebo obdoba Alzheimerovy nemoci.

Většina problémů prý podle odbornice pramení z toho, že se neumíme k psovi chovat jako ke zvířeti, ale bereme ho jako člověka. Nerozumíme jeho projevům a potřebám a nedokážeme s ním komunikovat. Pes potřebuje znát své místo ve smečce. Pokud mu ho ukážeme a umožníme mu žít "psí život", bude spokojený.

Show Jana Krause Hana Žertová dále prozradila, že s majiteli psů řeší i takové problémy, jako proč se pere s ostatními psy a proč se přežírá nebo čůrá doma.

Dalšími hosty Jana Krause budou baskytarista a frontman skupiny Elán, zpěvák Jožo Ráž, a Soňa Müllerová, moderátorka a bývalá manželka zpěváka Richarda Müllera.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 17. září ve 21.35 na Primě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy