Psí psycholožka: Deprese mají i psi, neumíme se k nim chovat

Magazín Magazín
16. 9. 2014 16:57
V Show Jana Krause se představí muzikant Jožo Ráž, moderátorka Soňa Müllerová a veterinářka Hana Žertová.
V Show Jana Krause se představí muzikant Jožo Ráž, moderátorka Soňa Müllerová a veterinářka Hana Žertová. Premiéra je ve středu 17. září ve 21.35 na Primě. | Video: Prima FTV

Video – Duševními poruchami netrpí pouze lidé, ale i jejich domácí mazlíčci. Alespoň to tvrdí "psí psycholožka" Hana Žertová, podle které mohou zvířata sužovat deprese, schizofrenie nebo obdoba Alzheimerovy nemoci.

Většina problémů prý podle odbornice pramení z toho, že se neumíme k psovi chovat jako ke zvířeti, ale bereme ho jako člověka. Nerozumíme jeho projevům a potřebám a nedokážeme s ním komunikovat. Pes potřebuje znát své místo ve smečce. Pokud mu ho ukážeme a umožníme mu žít "psí život", bude spokojený.

Show Jana Krause Hana Žertová dále prozradila, že s majiteli psů řeší i takové problémy, jako proč se pere s ostatními psy a proč se přežírá nebo čůrá doma.

Dalšími hosty Jana Krause budou baskytarista a frontman skupiny Elán, zpěvák Jožo Ráž, a Soňa Müllerová, moderátorka a bývalá manželka zpěváka Richarda Müllera.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 17. září ve 21.35 na Primě.

 

Právě se děje

Další zprávy