Putin na žluně? Z hitu internetu se stala svérázná parodie

jaz
4. 3. 2015 14:06
Těžko uvěřitelný záběr, který se povedl anglickému fotografovi, se stal během okamžiku virálním hitem a terčem řady parodií.
Foto: Martin Le-May

Londýn – Martin Le-May, amatérský fotograf, pořídil na procházce s manželkou v Hornchurch Country Parku na východ od Londýna momentku letícího ptáka s černým pasažérem.

Má se jednat o žlunu zelenou, kterou se s největší pravděpodobností snažila ulovit lasička ve chvíli, kdy se obě vznesly do vzduchu. V ten samý moment je Martin shodou okolností pozoroval a vznikla fotka, která na internetu vyvolala vášnivé diskuse a vysloužila si už řadu parodií.

"Nemám důvod o tom pochybovat. Byl na správném místě ve správný čas. Taková fotka se ale podaří jednou za život," řekl The Guardian správce parku Mick Greenslade, který prý často vídává lasičky na lovu. Najdou se ale i tací, kteří snímek označují za dílo Photoshopu vzhledem k rozostřenému pozadí.

Uživatelé Twitteru to ale neřeší a pod hashtagem #WeaselPecker se baví kromě jiného i dosazováním jiných postav místo dravé lasičky. Na hřbetu žluny se tak svezl Gandalf z trilogie Pán prstenů, zpěvačka Miley Cyrus nebo tančící John Travolta. Ruský prezident Vladimir Putin pak zvládá jízdu na obou zároveň.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy