Putin na žluně? Z hitu internetu se stala svérázná parodie

jaz
4. 3. 2015 14:06
Těžko uvěřitelný záběr, který se povedl anglickému fotografovi, se stal během okamžiku virálním hitem a terčem řady parodií.
Foto: Martin Le-May

Londýn – Martin Le-May, amatérský fotograf, pořídil na procházce s manželkou v Hornchurch Country Parku na východ od Londýna momentku letícího ptáka s černým pasažérem.

Má se jednat o žlunu zelenou, kterou se s největší pravděpodobností snažila ulovit lasička ve chvíli, kdy se obě vznesly do vzduchu. V ten samý moment je Martin shodou okolností pozoroval a vznikla fotka, která na internetu vyvolala vášnivé diskuse a vysloužila si už řadu parodií.

"Nemám důvod o tom pochybovat. Byl na správném místě ve správný čas. Taková fotka se ale podaří jednou za život," řekl The Guardian správce parku Mick Greenslade, který prý často vídává lasičky na lovu. Najdou se ale i tací, kteří snímek označují za dílo Photoshopu vzhledem k rozostřenému pozadí.

Uživatelé Twitteru to ale neřeší a pod hashtagem #WeaselPecker se baví kromě jiného i dosazováním jiných postav místo dravé lasičky. Na hřbetu žluny se tak svezl Gandalf z trilogie Pán prstenů, zpěvačka Miley Cyrus nebo tančící John Travolta. Ruský prezident Vladimir Putin pak zvládá jízdu na obou zároveň.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy