Putin na žluně? Z hitu internetu se stala svérázná parodie

jaz
4. 3. 2015 14:06
Těžko uvěřitelný záběr, který se povedl anglickému fotografovi, se stal během okamžiku virálním hitem a terčem řady parodií.
Foto: Martin Le-May

Londýn – Martin Le-May, amatérský fotograf, pořídil na procházce s manželkou v Hornchurch Country Parku na východ od Londýna momentku letícího ptáka s černým pasažérem.

Má se jednat o žlunu zelenou, kterou se s největší pravděpodobností snažila ulovit lasička ve chvíli, kdy se obě vznesly do vzduchu. V ten samý moment je Martin shodou okolností pozoroval a vznikla fotka, která na internetu vyvolala vášnivé diskuse a vysloužila si už řadu parodií.

"Nemám důvod o tom pochybovat. Byl na správném místě ve správný čas. Taková fotka se ale podaří jednou za život," řekl The Guardian správce parku Mick Greenslade, který prý často vídává lasičky na lovu. Najdou se ale i tací, kteří snímek označují za dílo Photoshopu vzhledem k rozostřenému pozadí.

Uživatelé Twitteru to ale neřeší a pod hashtagem #WeaselPecker se baví kromě jiného i dosazováním jiných postav místo dravé lasičky. Na hřbetu žluny se tak svezl Gandalf z trilogie Pán prstenů, zpěvačka Miley Cyrus nebo tančící John Travolta. Ruský prezident Vladimir Putin pak zvládá jízdu na obou zároveň.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy