Na letišti odhalili děsivou sochu Cristiana Ronalda. Vypadá jak postava z hororu, smějí se mu lidé

Magazín Magazín
30. 3. 2017 13:44
Na portugalské Madeiře přejmenovali místní letiště po svém rodákovi Cristianovi Ronaldovi. Při této příležitosti byla odhalena také fotbalistova busta. Ta se však podle veřejnosti příliš nepovedla. Fanoušci se teď dohadují, čemu se podobá víc, jestli postavám z hororu, nebo irskému fotbalistovi Quinnovi. Podle španělského autora busty se však podobenka líbí Ronaldovi i jeho matce.
Letiště na portugalském souostroví Madeira se od středy jmenuje po místním rodákovi a fotbalové hvězdě Realu Madrid Cristiano Ronaldovi. | Video: Reuters

Portugalská fotbalová superstar Cristiano Ronaldo se dočkala dalšího ocenění. Na souostroví Madeira v Atlantském oceánu totiž po svém rodákovi, čtyřnásobném držiteli Zlatého míče, pojmenovali mezinárodní letiště nedaleko Funchalu.

Při této příležitosti byla také odhalena busta obličeje fotbalisty. Ta se však podle mnohých příliš nepovedla. A tak vzbudila na sociálních sítích větší ohlas než samotná změna názvu letiště.

Internetem se tak začaly šířit koláže a svět se dohaduje, komu se bronzová busta podobá víc.

Někteří uživatelé si všimli, že se socha podobá spíše bývalému irskému fotbalistovi Niallovi Quinnovi.

Někteří ji přirovnávají k postavám z hororů.

Na Twitteru dokonce vznikl nový účet Ronaldo´s Statue.

Autorem busty hvězdy Realu Madrid je španělský umělec Emanuel Santos. Podobenku vytvořil na základě Ronaldových fotografií, protože fotbalista byl údajně velmi zaneprázdněn, aby mu stál modelem, napsal britský Daily Mail.

Podle Santose se busta Ronaldovi i jeho matce líbí, dodal však, že "se nemůže zavděčit všem".

Podle Daily Mailu trvala umělci socha pouhých 15 dní.

Podobné haló zaznamenalo odhalení Ronaldovy sochy před dvěma lety. Fotbalistovi v nadživotní velikosti totiž sochař dost zdůraznil jeho mužství. Socha stojí nedaleko jeho muzea ve Funchalu.

Ronaldo, velká socha
Ronaldo, velká socha | Foto: Reuters

Podle některých fanoušků má Ronaldo zkrátka smůlu na sochaře.

 

Právě se děje

Další zprávy