Čínský umělec Aj Wej-wej pro Prahu vytvořil obří dílo. Člun s uprchlíky měří sedmdesát metrů

Čínský umělec Aj Wej-wej pro Prahu vytvořil obří dílo. Člun s uprchlíky měří sedmdesát metrů
Teď ještě v rozích místností jako černá terakotová armáda čekají tři stovky nafukovacích postav znázorňujících uprchlíky mířící do Evropy. Všichni jsou v nadživotní velikosti, ti nejvyšší měří čtyři metry.
Člun se nachází v takzvané velké dvoraně paláce, kde byla donedávna umístěna Slovanská epopej Alfonse Muchy. Ta ale nyní odcestovala do Japonska a uvolnila prostor.
Čeští i čínští pracovníci Národní galerie, která výstavu připravila, začínají postavy přemisťovat do člunu.
Jde o největší dílo, které kdy devětapadesátiletý Aj Wej-wej vytvořil. Výstava nazvaná Zákon cesty potrvá do 7. ledna 2018 a doplní ji další Ajova díla rozesetá po celém Veletržním paláci.
Foto: Libor Fojtík
Kultura Libor Fojtík, Kultura
14. 3. 2017 19:10
Ve čtvrtek večer do pražského Veletržního paláce přijdou tisíce lidí na takzvaný opening Národní galerie. Během vernisáže několika výstav naráz bude největší pozornost poutat dílo, které pro Prahu vytvořil čínský umělec Aj Wej-wej. Devětapadesátiletého výtvarníka jen na Instagramu sleduje téměř 300 tisíc lidí. Do Prahy velmi pravděpodobně přitáhne turisty i studenty umění. Podívejte se v galerii, co pro naše hlavní město vytvořil.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila jako druhá do finále závodu kanoistek na SP slalomářů v Praze. Gabriela a Martina Satkovy vypadly

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Clippers po přesunu série do své haly jasně porazili Utah a snížili na 1:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers po přesunu série 2. kola play off NBA s Utahem do své haly vybojovali první vítězství. Ve Staples Centre vyhráli nad nejlepším týmem základní části přesvědčivě 132:106 a snížil stav na 1:2 na zápasy. Třicetibodovými výkony k tomu přispěli Kawhi Leonard (34) a Paul George (31). Čtvrtý duel je znovu v Los Angeles na programu v noci na úterý.

Play off NBA - 2. kolo:

Západní konference - 3. zápas:

LA Clippers - Utah 132:106, stav série 1:2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy