Bizarní, vtipné i odvážné. Takové jsou kostýmy na Comic-Conu

Bizarní, vtipné i odvážné. Takové jsou kostýmy na Comic-Conu
Žena oblečená za hlavní postavu virtuálního světa Vocaloid.
Zlá královna Maleficent
Jeden z účastníků v kostýmu Jokera z komiksu z Batman
Comic-Con New York
Foto: Reuters
jaz
12. 10. 2014 9:00
V New Yorku právě vrcholí čtyřdenní festival Comic-Con, který jako každý rok přitáhl tisíce fanoušků v kostýmech svých oblíbených kreslených hrdinů.

New York – Organizátoři každoročního sjezdu fanoušků sci-fi filmů, komiksů a popkultury očekávají, že přiláká až 150 tisíc návštěvníků. Letošní konference se koná v newyorském Javits Centru, kde zabere plochu o velikosti třech fotbalových hřišť.

Komiksový svátek, který probíhá celoročně na různých místech po celém světě, vítají i obchodníci, taxikáři a letecké společnosti, jimž podle New York Times stoupnou v tomto období prodeje letenek až o 40 procent.

Comic-Con potrvá až do neděle, mnozí fanoušci se ale i tak na festival nedostanou kvůli omezenému počtu prodávaných vstupenek. Ty byly k dostání už od konce srpna a někteří lidé si na ně museli vystát frontu na Times Square, kde strávili i noc.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy