Ať sněží! Americký obchod prodával svetr se Santa Clausem, který šňupe kokain

Magazín Magazín
10. 12. 2019 10:53
Obchodní dům Walmart prodával ve svém kanadském internetovém obchodě svetr s motivem Santa Clause, který si dopřával kokain. Obrázek byl doplněn sloganem "Let it snow" neboli "Ať sněží". Walmart již kus oblečení stáhl z prodeje a za svůj přešlap se omluvil.
Svetr na webu, ze kterého údajně Walmart zboží odebíral, je vyprodán.
Svetr na webu, ze kterého údajně Walmart zboží odebíral, je vyprodán. | Foto: www.fun.com/

Společnost uvedla, že svetr byl prodáván obchodníkem ze "třetí strany", není tedy jejich výrobkem a "nereprezentuje hodnoty Walmartu". Podle informací zahraničních zpravodajských webů byla prodejcem minnesotská firma Fun Wear. 

Britský zpravodajský web Sky News uvedl, že položka se objevila na kanadském e-shopu spolu s popiskem: "Všichni víme, jak funguje sníh. Je bílý, prachový a nejlepší je z Jižní Ameriky. To je ale špatná zpráva pro starého veselého Santa Clause, který žije daleko na severním pólu. Proto si Santa rád vychutnává moment, kdy se dostane k prvotřídnímu kolumbijskému sněhu."

Zástupce americké společnosti uvedl, že oblečení již bylo staženo z prodeje. "Omlouváme se za neúmyslný přestupek, který jsme tím mohli způsobit," sdělil. 

Obscénní Santa Claus

Kromě kokainového Santa Clause se na webu objevila také řada svetrů s motivem naznačujícím pohlavní orgány Santy nebo soulož, i tyto položky byly z webu odstraněny. Některé z těchto svetrů však byly ještě v úterý dopoledne dostupné na webu minnesotského obchodníka Fun Wear. 

V e-shopu bylo možné zakoupit si například svetr s motivem souložících jelenů nebo Santy vykonávajícího svou potřebu do komína. A taky řadu svetrů naznačujících rozličné sexuální praktiky. Oblečení s motivem šňupajícího Santy však bylo označeno jako "vyprodáno". 

"Hele, neradi někomu bereme jejich představy, ale podívejme se na to realisticky. Jeden chlápek musí doručit všechny dárky během jedné noci? Věříme v Santu, ale řekněme si to upřímně, je nemožné, aby to zvládl bez určité pomoci," stojí v popisku pod zbožím. Autoři dále dodávají, že by si lidé měli koupit tenhle svetr místo toho, aby si sami dopřávali "sníh". 

Americký zpravodajský web NBC News uvedl, že Walmart měl již dříve problémy s prodejem zboží třetích stran, které bylo politicky nekorektní.

Do problémů se s vánočním prodejem letos dostal také internetový prodejce Amazon, který nabízel vánoční ozdoby s vyobrazením nacistického vyhlazovacího a koncentračního tábora v Osvětimi. Po kritice veřejnosti včetně židovských komunit a také protestu polského muzea, které spravuje areál bývalých táborů Osvětim a Osvětim-Březinka, Amazon dekorační předměty stáhl z nabídky.

 

Právě se děje

Další zprávy