Vraha Dlouhého střídá lichvář Bolek

Jitka Gráfová
4. 7. 2006 11:30
Praha - Lucie Vondráčková a Michal Dlouhý si už na Hradě svoje užili. Teď přichází na řadu hrabivý Bolek Polívka.
Foto: Agentura Schok

Po Othellovi je na 6. července v rámci Letních shakespearovských slavností naplánována letošní pražská premiéra Kupce benátského.

V představení slovenského režiséra Romana Poláka kromě Bolka Polívky v roli židovského lichváře Shylocka návštěvníci uvidí jeho dceru Annu Polívkovou, Shylockova přítele Tubala ztělesní Jan Přeučil. V inscenaci nastudované loni v Bratislavě se objeví i řada slovenských herců.

Jen v Praze má Kupec benátský naplánováno čtrnáct repríz, v Brně bude k vidění celkem třikrát.

Foto z představení Kupec benátský
Foto z představení Kupec benátský | Foto: Agentura Schok

Podle pořadatelů z Agentury Schok patří tento kus společně s Othellem k nejžádanějším titulům letošního ročníku - v tuto chvíli je už představení zcela vyprodáno.

"Poslední lístky lze získat ještě těsně před představením v pokladně Nejvyššího purkrabství. Uvolněné lístky půjdou z rezervací, které si diváci včas nevyzvednou, " uvedl výkonný ředitel festivalu Václav Beránek.

Mnohem jednodušší je podle Beránka sehnat vstupenky na další programový titul: Večer tříkrálový s Jiřím Langmajerem (alternuje Miroslav Táborský), Lindou Rybovou, Jitkou Schneiderovou, Hanou Igondou Ševčíkovou a dalšími známými herci.

Foto z představení Kupec benátský
Foto z představení Kupec benátský | Foto: Agentura Schok

Večer tříkrálový se v Nejvyšším purkrabství hraje od 24. července do 13. srpna. Vstupenky jsou k mání i na Othella, který se do pražské části slavností vrátí 15. srpna.

Počasí festivalu pod širým nebem zatím přeje. "Navzdory předpovědím o přívalových deštích jsme zatím ani jednou představení nerušili," konstatuje Beránek.

Kromě slavností stále probíhá v areálu Pražského hradu třetí ročník výstavy Maximální fotografie.Letos představuje cyklus New York - Pompeje fotografa Jana Lukase. Výstava v jižních zahradách Pražského hradu je otevřena do 10. září, vstup je zdarma.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 33 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy