reklama
 
 

Milionovou sbírku kreseb Boba Dylana získal český galerista. Vystaví je na Staroměstské radnici

18. 11. 2016 9:56
Bob Dylan se kromě hudby a literatury věnuje i malování obrazů. Část jeho sbírky bude k vidění i v létě příštího roku v Praze, a to na Staroměstské radnici. Českému galeristovi se podařilo získat kolekci více než šedesáti děl čerstvého držitele Nobelovy ceny.

Když hudebník, umělec a čerstvý nositel Nobelovy ceny Bob Dylan v 60. letech koncertoval po celé Americe, své cesty si dokumentoval skicami. Podle náčrtů o pár desítek let později nakreslil akvarelové kresby, které dnes nejen jeho fanoušci obdivují po celém světě. Příští rok Dylanova sbírka obrazů dorazí i do Prahy.

Na šest desítek Dylanových grafických listů se podařilo koupit českému galeristovi Zdeňku Kočíkovi od londýnské renomované galerie Halcyon. “Díla, která se nám podařilo získat, oplývají barvami, jsou pestrá a objevují se na nich typické motivy Ameriky 60. let jako hostely, auta nebo autobusy,” upřesňuje majitel kolekce Kočík.

V 60. letech, kdy díla nakreslil, byl Dylan považován za vůdčí postavu sociálních nepokojů a vznikla i jeho nejproslulejší hudební díla jako Like a Rolling Stone nebo It Ain't Me Babe.

Pro obrazy, jejichž cena se pohybuje v řádech milionů korun, nyní odborníci z galerie vybírají správné rámy a pasparty tak, aby vše ladilo a tvořilo harmonický celek. “Chceme, aby si návštěvníci z chystané výstavy odnesli ten nejlepší zážitek. Máme radost, že českému publiku můžeme nabídnout expozici světového formátu a 'přinést Dylana do Prahy',” dodává sběratel, který se může pochlubit i největšími českými sbírkami Andyho WarholaSalvadora Dalího nebo Vicotra Vasarelyho.

Bob Dylan proslul svými hity například Knockin' on Heaven's Door nebo Forever Young, napsal řadu knih a kromě Nobelovy ceny za literaturu se může pyšnit i cenou Grammy, Zlatým Glóbem nebo Oscarem. Výstava jeho obrazů bude v české metropoli k vidění od června do srpna příštího roku v Křížové chodbě Staroměstské radnice.

autor: Barbora Němcová | 18. 11. 2016 9:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama