Švédská akademie nemůže sehnat Boba Dylana, zpěvák se k Nobelově ceně ještě nevyjádřil

ČTK ČTK
18. 10. 2016 9:42
Švédská akademie po několika neúspěšných pokusech přestala usilovat o navázání kontaktu s novým laureátem Nobelovy ceny za literaturu Bobem Dylanem.
Bob Dylan.
Bob Dylan. | Foto: Reuters

Americký písničkář Bob Dylan, který minulý čtvrtek k překvapení mnohých obdržel Nobelovu cenu za literaturu, se k ocenění zatím nijak nevyjádřil. Nemůže ho sehnat ani švédská akademie udělující prestižní ocenění.

"V současnosti neděláme nic. Volala jsem a posílala elektronické zprávy jeho nejbližšímu spolupracovníkovi a obdržela jsem velmi milé odpovědi," uvedla generální tajemnice akademie. "Pro nynějšek to stačí," dodala.

Zmínka o „Nobelovce“ nepadla z Dylanových úst ani na koncertu v Las Vegas, který se konal týž den, kdy švédská akademie Dylana označila za letošního laureáta.

"Nejsem neklidná. Myslím, že se nakonec ukáže," řekla dnes Daniusová novinářům. Dylanovu účast na slavnostním udílení ocenění, které se koná tradičně v den úmrtí Alfreda Nobela 10. prosince, ale zatím nikdo nepotvrdil.

"Když nebude chtít přijít, nepřijde," řekla generální tajemnice akademie.

Laureát Nobelovy ceny kromě prestižní medaile a diplomu získá i osm milionů švédských korun (22,5 milionu Kč). Akademie zpěváka vyznamenala za vytváření poetických novotvarů ve velké tradici amerického písničkářství.

 

Právě se děje

Další zprávy