Bob Dylan se na webu přihlásil k Nobelově ceně. O den později vzkaz zmizel

mad
21. 10. 2016 15:55
Americký písničkář Bob Dylan se stále oficiálně nevyjádřil k udělení Nobelovy ceny za literaturu. Na jeho webové stránce se v rámci propagace nové knihy obsahující texty písní objevila věta "držitel Nobelovy ceny za literaturu", která však o den později zmizela.
Bob Dylan.
Bob Dylan. | Foto: ČTK

Bob Dylan získal Nobelovu cenu za literaturu, ale k ocenění se nevyjádřil pět dní. Poté se na jeho webové stránce objevila věta "držitel Nobelovy ceny", která však nyní byla vymazána, upozornil web deníku The Guardian.

Po pěti dnech "mlčení" od vyhlášení ocenění se na Dylanově webu objevilo u stránky, která propagovala jeho novou knihu Lyrics, oznámení "držitel Nobelovy ceny za literaturu". O den později však nápis zmizel.

Oficiálně se zpěvák k ocenění dosud nevyjádřil. Tajemnice švédské akademie se nechala slyšet, že kontaktovali jeho blízkého spolupracovníka a dostalo se jim "velmi milé odpovědi". Dodala, že laureát se na udílení snad ukáže.

Zpěvákovu účast na slavnostním udílení ocenění, které se koná tradičně v den úmrtí Alfreda Nobela 10. prosince, ale zatím nikdo nepotvrdil.

Podle webu The Guardian není jasné, zda jde v případě odstranění věty o administrativní chybu nebo vědomou volbu hudebníka. Článek zároveň upozorňuje, že weby hvězd často fungují pouze s minimálním vkladem jejich vlastníků a je zcela možné, že Dylan nevěděl, že zmínka byla napsána a odebrána.

Je také možné, že Dylan cenu odmítne, ale výbor, který ji uděluje, takovýto krok neuznává. Nadále vítěze ceny uvádí ve svých seznamech, ať už laureát cenu převezme či odmítne.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 4 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy