SOUTĚŽ Užijte si křest alba Lenky Dusilové. Rozdáváme lístky

Kultura Kultura
Aktualizováno 16. 10. 2014 8:01
Nabízíme dvě vstupenky pro tři výherce na pražský křest nového alba Lenky Dusilové a kapely Baromantika. Zazpívá i bristký písničkář Justin Lavash.
Lenka Dusilová je držitelkou celkem šesti cen Anděl
Lenka Dusilová je držitelkou celkem šesti cen Anděl | Foto: Adam Holý

Soutěž - Užijte si s deníkem Aktuálně.cz pražský křest alba V hodině smrti Lenky Dusilové a kapely Baromantika, který se koná 2. listopadu v Divadle Archa. Na tři výherce čekají vždy dva volňásky.

Poslechněte si píseň Brother s Justinem Lavashem.
Poslechněte si píseň Brother s Justinem Lavashem. | Video:

Stačí do pondělí 20. října (do 12:00) zaslat správnou odpověď na soutěžní otázku uvedenou na konci textu na [email protected] s předmětem Baromantika a mít štěstí při losování. Výherce budeme informovat mailem. Jejich jména budou zapsaná na guestlistu.

Poprvé se myšlenka na natočení společného alba Lenky Dusilové a skupiny Baromantika (Beata Hlavenková, Patrick Karpentski, Viliam Béreš a Martin Novák) zrodila na začátku loňského roku. "Tehdy ve Veletržním paláci, když jsme spolu hráli poprvé svoje vlastní skladby, nám došlo, že jsme našli vlastní hudební jazyk," vysvětluje Dusilová, laureátka několika cen Anděl.

Rozmanitost, barevnost a experimenty

Samotné album, jež nejen svým názvem reflektuje problematiku přerodu a životních transformací, pak vznikalo na jaře a v létě letošního roku ve spolupráci s mistry zvuku Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem.

"Baromantika je spojením dost rozdílných povah, elementů a hudebních přístupů, takže sdílení není jednoduché. Ale za ten krásný hudební prostor, v kterém můžu pracovat s hlasem a emocemi, je pro mě samo nebe," komentuje Dusilová tvůrčí proces.

Právě spojení různorodých hudebních osobností má za následek velkou pestrost alba, kterému nechybí přímočarost ale ani - pro Dusilovou tolik typická - chuť experimentovat a objevovat nové hudební obzory. 

Poslechněte si píseň Takafei z alba V hodině smrti.
Poslechněte si píseň Takafei z alba V hodině smrti. | Video:

Lavash, Bárta a Koller

Na celkem dvanácti nových písních se kromě členů Baromantiky podíleli i trumpetista skupiny Vertigo Oskar Török, bývalý člen Lucie Marek Minárik, kytarista Miloš Dvořáček, Rasťo Uhrik a především Justin Lavash, David Koller a Dan Bárta, kteří si společně s Dusilovou zazpívali vždy v jedné písni.

Někteří hosté alba nebudou ani na listopadovém křtu v Praze. Spolu s Dusilovou a Baromantikou tedy vystoupí i britský písničkář Justin Lavash a Dan Bárta.

Soutěžní otázka
Ve kterém známém pěveckém sboru účinkovala Lenka Dusilová ve svých pěveckých začátcích?

a) Lucky voice band
b) Bambini di Praga
c) pěvecký sbor Zvonek

 

Právě se děje

před 13 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy