Pražské quadriennale, největší přehlídka trendů ve scénografii, se bude inspirovat proměnou doby

Čtrnáctý ročník Pražského quadriennale, světové největší přehlídky národních trendů ve scénografii a divadelním prostoru, se uskuteční 6. - 16. 6. 2019 na holešovickém Výstavišti. Zabývat se bude tématy imaginace, proměny a reflexe.
Tribes: Kateřina Štefková - Luxury. Pražské quadriennale v roce 2015. | Video: Pražské quadriennale

Největší přehlídka scénografie a práce s divadelním prostorem, Pražské quadriennale, nabídne v červnu roku 2019 tři soutěžní výstavy: zemí a regionů, divadelní architektury a prostoru a studentských prací.

Koncepce akce je inspirovaná podobou hlavní ceny pro nejlepší expozici - zlatou trigou. Ta je metaforou propojení tří různých sil a poukazuje na důležitost spolupráce. Tři koně znamenají tři fáze života: divokost mládí, dospělost obohacenou zkušenostmi a moudrost stáří. Zlatou trigu v roce 1999 získala expozice Šimona Cabana a Simony Rybákové. 

O české účasti a podobě expozic rozhodne výběrové řízení, které vyhlásilo Ministerstvo kultury ČR.

Třináctý ročník quadriennale se předloni konal na 40 místech mezi Staroměstským náměstím, Národním divadlem a Karlovým mostem. Umělci ze 78 zemí tam připravili desítky expozic, které vidělo přes 100 tisíc lidí. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy