Osmnáctiletá Zagami Jericho jde do světa. Její elektronická hudba oslovila porotu soutěže Czeching

Vítězkou letošního projektu Czeching, který pořádá stanice Českého rozhlasu Radio Wave a který vysílá do světa jednoho tuzemského hudebníka či kapelu, je osmnáctiletá Lenka Šimůnková alias Zagami Jericho. Věnuje se elektronické hudbě a produkci, loni vydala ceněný debut City Is My Church. Do soutěže ji nominoval hudební publicista Jiří Špičák, o Lenčině vítězství rozhodla odborná porota složená ze zástupců veřejnoprávních rozhlasů a klubů z evropských zemí. Zagami Jericho s výhrou získala možnost nahrát EP ve studiu Českého rozhlasu a následné vydání vinylu, zahraje si také na největším evropském festivalu pro mladé kapely Eurosonic Noorderslag a ve dvou evropských klubech.
Video: YouTube / Radio Wave
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt, 11 lidí je zraněných. Na místo letěl záchranářský vrtulník

Při požáru bytu v domě v pražské Černokostelecké ulici bylo v neděli zraněno 11 lidí, nejméně dva z nich jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Na Twitteru o tom informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu, nyní už byt odvětrávají, řekl mluvčí. Událost měli hlášenou v 17:15.

První informace hovořily o osmi zraněných. Později mluvčí upřesnila, že jich je 11. "Minimálně dvě z toho jsou ve vážném zdravotním stavu. Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty. Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník," uvedla. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy