Punková kapela Visací zámek slaví koncertem v Lucerně 35 let ve stejné sestavě

Kultura Kultura
28. 9. 2017 7:00
Česká punková skupina Visací zámek oslaví koncertem v pražské Lucerně 16. listopadu 35 let existence ve stejném složení. V Lucerně si s "Visáči" zahrají i angličtí punkeři Pellethead. "Máme Pellethead rádi. Podle BBC je to nejlepší a současně nejhorší kapela, to nám imponuje. Navíc se z nás za dobu, co se známe, stali přátelé. Vozí s sebou velmi dobrou whisky a já jim za odměnu dávám náš tabák," říká zpěvák Visacího zámku Jan Haubert. Druhou část turné skupina odjede s písničkářem Závišem.
Visací zámek: 35 let spolu.
Visací zámek: 35 let spolu. | Foto: Warner Music

Visací zámek slaví 35 let

  • 10. 11. Horní Bříza, kulturní dům (host: Pellethead)
  • 11. 11. Česká Lípa, kulturní dům (host: Pellethead)
  • 16. 11. Praha, Lucerna (host: Pellethead, Záviš)
  • 17. 11. Chrudim, kulturní dům (host: Pellethead)
  • 18. 11. Jablonec nad Nisou, Woko (host: Pellethead)
  • 24. 11. Miroslav, kulturní dům (host: Záviš)
  • 1. 12. Frýdek-Místek, Stoun (host: Záviš)
  • 2. 12. Brno, Fléda (host: Záviš)
  • 9. 12. České Budějovice, KD Gerbera (host: Záviš)
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy