Někdejší skladatel Oasis Noel Gallagher přiveze do pražské Lucerny svou kapelu High Flying Birds

Kultura Kultura
25. 9. 2017 14:44
Noel Gallagher, kytarista, zpěvák a někdejší skladatel skupiny Oasis, přiveze příští rok v dubnu do pražské Lucerny svou novou kapelu. Pětice hudebníků tvořící uskupení Noel Gallagher's High Flying Birds představí ve Velkém sále chystanou desku Who Built The Moon?. V pořadí třetí album vyjde koncem listopadu pod hlavičkou nahrávací společnosti Sour Mash Records. Podílel se na něm i renomovaný producent, DJ a skladatel David Holmes. Předchozí album Chasing Yesterday z roku 2015 se stalo platinovým. Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od pátku 29. září. Gallagher odešel z Oasis po hádce se svým bratrem v roce 2009. Zbylí členové kapely vystupovali do roku 2014 pod jménem Beady Eye.
Noel Gallagher.
Noel Gallagher. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy