Podívejte se, jak se čte z Havla. Přijít s oblíbeným textem může každý, číst se dá i z vany

Kultura Kultura
18. 12. 2017 15:00
Pražské divadlo Alfred ve dvoře připravilo v den, kdy si Česká republika připomíná šesté výročí úmrtí prezidenta Václava Havla (1936-2011), projekt Čtení z Havla. Do divadla může mezi 16. a 21. hodinou dorazit každý, kdo má chuť přečíst své oblíbené Havlovy texty - dopisy, hry nebo třeba eseje. Na místě bude celkem pět stolků a knihovna plná Havlových publikací. Zájemci mohou svůj oblíbený kousek přečíst také z nainstalované vany. "Čtení z Havla je míněno především jako chvíle soustředění. Jeho texty zůstávají otevřenou platformou bez přídatné interpretace, nápovědy či snahy přizpůsobovat si obraz jejich autora," říkají organizátoři. 
Video: YouTube / Alfred ve dvoře

Plakát akce v divadle Alfred ve dvoře, který vznikl z fotografie Ondřeje Němce. Fotku takto poničily povodně z roku 2002. 

Foto: Alfred ve dvoře / Ondřej Němec

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno teď

Rusko zastavilo práci zastoupení u NATO a přerušilo práci úřadu v Moskvě

Rusko od 1. listopadu zastaví práci svého zastoupení u Severoatlantické aliance a totéž bude platit pro vojenskou misi NATO v Moskvě. Podle agentury TASS to v pondělí oznámil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Podle něj jde o odvetný krok za zrušení akreditace osmi pracovníků ruského zastoupení u aliance v Bruselu.

"V důsledku účelových kroků ze strany NATO prakticky nemáme vhodné podmínky pro základní diplomatickou činnost a v reakci na akce NATO pozastavujeme práci naší stálé mise v NATO…," citovala TASS oznámení, které Lavrov učinil na tiskové konferenci uspořádané v ruské metropoli.

"Činnost Informační kanceláře NATO v Moskvě, která byla zřízena při velvyslanectví Belgického království, je ukončena. Pokud mají členové NATO nějaké naléhavé záležitosti, mohou se v těchto otázkách obrátit na našeho velvyslance v Belgii," informoval zároveň ruský ministr zahraničí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Automobilky by kvůli omezení výroby měly začít čerpat program Antivirus, shodla se tripartita

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 000 korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Po jednání to na tiskové konferenci řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Tuto podporu pro automobilový průmysl chce vyjednat v Evropské komisi. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu, dodal Babiš.

"Většina účastníků tripartity podpořila návrh varianty, že podpoříme automobilový průmysl plus navazující segmenty," uvedl premiér.

Z programu Antivirus se proplácely výdělky v zavřených provozech i náhrady mezd lidem v karanténě či firmám s výpadkem poptávky, surovin a personálu kvůli covidu. Peníze je možné podle evropských pravidel poskytovat do konce roku, jedná se o prodloužení do konce července příštího roku. Zatím by podniky mohly pobírat peníze za říjen a listopad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy