Obrazem: Dvě a půl hodiny Bacha. Yo-Yo Ma na koncert připlul po Vltavě

Obrazem: Dvě a půl hodiny Bacha. Yo-Yo Ma na koncert připlul po Vltavě
Původně měl program představit v sále Rudolfina.
Na vlastní přání ho ale přesunul na plovoucí scénu u Slovanského ostrova, kde uvedl šest Suit pro sólové violoncello od Johanna Sebastiana Bacha.
Vystoupení pod hlavičkou festivalu Prague Sounds trvalo bez přestávky dvě a půl hodiny.
Zhruba tisícovka diváků v hledišti sledovala jediného umělce na pódiu s pozadím mostu Legií, v sousedství Národního divadla, s výhledem na petřínskou rozhlednu.
Foto: Petra Hajská
ČTK Kultura ČTK, Kultura
5. 9. 2021 14:11
Světově proslulý violoncellista Yo-Yo Ma na sobotní vystoupení v centru Prahy připlul po Vltavě na lodi. Původně měl program představit v sále Rudolfina. Na vlastní přání ho ale přesunul na plovoucí scénu u Slovanského ostrova, kde uvedl šest Suit pro sólové violoncello od Johanna Sebastiana Bacha.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy