Obrazem: Brnem se nesl zvuk violoncell, lidé je sledovali na velkoplošné obrazovce

Violoncellisté z Filharmonie Brno hráli uvnitř tržnice na Zelném trhu.
Na velkoplošné obrazovce před budovou koncert sledovaly stovky lidí. Původně měli být violoncellisté na střeše tržnice, kvůli obavám z deště ale zůstali uvnitř.
Filharmonie Brno se tento týden vrací ke koncertování, byť zatím ne v plném rozsahu. Pondělní koncert byl zároveň součástí kampaně Díky Brno!, jejímž prostřednictvím magistrát děkuje obyvatelům města za to, že zvládli týdny koronavirových omezení a dodržování vládních nařízení.
Je to symbol postupného návratu k normálu, řekla při zahájení koncertu primátorka Markéta Vaňková z ODS. Připomněla, že pondělkem skončila velká část opatření proti šíření nového typu koronaviru.
Podle ředitelky Filharmonie Brno Marie Kučerové byl koncert zároveň pozvánkou na sérii komorních vystoupení, která začíná v úterý v Besedním domě.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
25. 5. 2020 22:00
Zvuk devíti violoncell se v pondělí večer nesl nad Zelným trhem v Brně. Hudebníci z Filharmonie Brno zahráli v prostorách tržnice. Na velkoplošné obrazovce před budovou koncert sledovaly stovky lidí. Původně měli být violoncellisté na střeše tržnice, kvůli obavám z deště ale zůstali uvnitř.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy