Jaromír Nohavica zazpívá v říjnu v O2 areně

Hana Slívová Hana Slívová
3. 5. 2017 9:32
Zpěvák Jaromír Nohavica se po čtyřech letech vrací do pražské O2 areny. 19. října tam zazpívá za doprovodu polského akordeonisty Roberta Kusmierskiho a perkusionisty Pavla Planka.
Jaromír Nohavica.
Jaromír Nohavica. | Foto: ČTK

"Na týden přesně po čtyřech letech vystoupím v O2 areně. V prostoru pro mou hudbu neobvyklém a nezapomenutelném. A platí to samé, co jsem řekl loni v Londýně: Co můžu chtít víc? Zahraju si na krásném místě před krásným publikem a ještě za to mám peníze," podotýká Jaromír Nohavica. Lístky na říjnový koncert se začnou prodávat 5. května. 

V roce 2013 písničkář O2 arenu dvakrát za sebou vyprodal, nejprve šlo o koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava, pak o tradiční sólové vystoupení s kytarou a heligonkou. 

Prozatím poslední album vydal třiašedesátiletý Nohavica pod názvem Tak mě tu máš v roce 2012. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy