Nostalgický jubilant Nohavica vede českou hitparádu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
12. 6. 2013 11:01
Nejprodávanějším albem je Nohavicova kompilace Tenkrát / Nostalgie 90. let
Jaromír Nohavica.
Jaromír Nohavica. | Foto: ČTK

Praha - Do čela tuzemské hitparády postoupil čerstvý jubilant Jaromír Nohavica s kompilací Tenkrát / Nostalgie 90.let. Písničkář, který 7. června oslavil šedesátiny, má ještě na 12. místě své poslední album Tak mě tu máš.

Dvě desky má ve dvacítce nejprodávanějších titulů také francouzská zpěvačka Isabella Geffroyová známá pod uměleckým jménem Zaz. Její novinka Recto Verso je druhá, eponymní debut je dvacátý.

Na třetí místo z desátého poskočila deska Gabriely Gunčíkové Celkem jiná. Následuje kapela Kryštof s albem Inzerát, jehož prodej se vyšplhal přes 20 tisíc kusů. Na páté příčce zůstává Lucie Vondráčková s nahrávkou Oheň, také novinka Tří sester s názvem Líná hudba holý neštěstí obhájila na šestém místě svou pozici z minulého týdne. Sedmá je kapela Doctor P.P. zpívajícího právníka Petra Pečeného s albem Zdravý doktor. Na osmou příčku ze třinácté postoupila Pink s deskou Truth About Love, deváté je elektronické duo Daft Punk s novinkou Random Access Memories a desítku nejprodávanějších desek uzavírá nahrávka Depeche Mode Delta Machine.

Mezi dvaceti nejprodávanějšími alby z tuzemské produkce ještě skončila kapela Divokej Bill s nahrávkou s názvem 15, rapper Vladimir 518 s projektem Idiot, kompilace SuperStar, nahrávka Tomáše Kluse Racek a výběr kapely Katapult 50 let hraju rock!

Ze zahraničních alb byl ještě zájem o nahrávku britské hardrockové skupiny Deep Purple s názvem Now What?!, Didn't It Rain od Hugha Laurieho alias Dr. House a nové album metalových Megadeth Super Collider.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy